آشنایی با دمنوش-قسمت اول

3+

 

مفهوم دمنوش
دم نوش نوعی نوشیدنی است که درآن جزیی ازگل ،برگ ،ساقه،ریشه ،دانه ،پوست میوه یا اجزای دیگرگیاهان دارویی که قابل حل درآب هستند،به صورت خشک یا تازه مورد استفاده قرار می گیرد. دم کردن یا گرفتن عصاره به وسیله ی آب ،متداول ترین و قدیمی ترین روش به کاربردن داروهای گیاهی است.
طرز تهیه به این صورت است که ابتدا روی گیاه ،که به طرز صحیحی خرد شده است ،آب جوش می ریزند،سپس آن را به مدت ۳الی ۵دقیقه در یک ظرف دربسته ی شیشه ای یا چینی می گذارند وگاهی آن را به هم می زنند وسپس مایع را ازکاغذ صافی یا الک با شبکه ی ریز عبور می دهند.

 

دمنوش ها
انواع دمنوش های گیاهی

 

 

درایران در سال های اخیردم نوش های گیاهی ومیوه ای مورد استقبال ومصرف برخی خانوارها قرار گرفته است.این استقبال دلایل مختلفی دارد.برخی برای نفخ درمانی از این دم نوش ها استفاده می کنند.تعدادی برای تنوع بخشیدن به نوشیدنی روزانه ،آن را مصرف می کنند و بعضی هم به خاطراینکه دم نوش را یک نوشیدنی شیک می دانند ،برای پذیرایی از آن استفاده می کنند.خلاصه که دم نوش ها به دلایل درمانی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

تفاوت دمنوش وچایی
دمنوش های گیاهی

 

 

در دمنوش های ترکیبی معمولا چند گیاه جهت رسیدن به یک منظوروهدف با هم ترکیب می شوند.برای مثال گروهی از دم نوش های ترکیبی ،انرژی زا هستند وبعضی دیگر کم کننده ی فشارخون وگروهی دیگرآرامشبخش هستند که برخلاف دم نوش های انرژی زا ،که ضربان قلب وانرژی را افزایش می دهند،به آرامش وتنش زدایی از بدن کمک می کنند.

تفاوت دم نوش با چایی

چای نوعی نوشیدنی است که از برگ گیاهی به نام کاملیا سیننسیس تهیه می شود،مانند چای سیاه یا چای سبز.اما دم نوش یا چای گیاهی از برگ ،گل ،پوست درخت (مانند دارچین)،میوه ،ریشه ویا دانه ی گیاهان بخصوصی به غیرازکاملیا سیننسیس تهیه می شود.

تفاوت دم نوش با جوشانده

درتهیه ی دمنوش ،گیاه را کمی کوبیده ودرآب جوشیده شده ،درحالی که درظرف بسته است به مدت چند دقیقه روی بخار ملایم قرار میدهند وبعد صاف میکنند.نوشیدنی حاصل از گل گاوزبان، گل ختمی ،به لیمو،سنبل الطیب و…نوعی دم نوش گیاهی است.

 

نعنا برای رفع دل درد
جوشانده نعنا و لیمو

 

 

درمقابل اگر گیاه را مستقیم با اب سرد یا گرم بجوشانند، جوشاندهایی به دست می آید که خاصیت واثرآن قوی تر از دم نوش است،چرا که حین جوشاندن مواد بیشتری ازگیاه خارج می شود.توجه داشته باشید که بسیاری ازگیاهان باید به صورت دم کرده استفاده شوند واگر براثرناآگاهی یا غفلت جوشانده شوند،خاصیت آن ها تغییر می کند وگاهی موادی از گیاه آزاد می شود که دارای عوارض ناگواری خواهد بود.

 

نعنا برای رفع دل درد
جوشانده نعنا

 

 

تفاوت دمنوش با عرقیات گیاهی

عرقیات گیاهی ،ازتقطیراسانس ریشه ،پوست یا گلبرگ گیاهان طبی درآب حاصل می شود،نظیرگلاب وعرق نعنا ،عرق پونه ،عرق آویشن و…

اجزای گیاهی مورد استفاده درتهیه دمنوش ها

معمولا ازاجزای مختلف گیاهان درتهیه دمنوش ها استفاده می شود.در زیراجزای مفید برخی ازگیاهان را درتهیه ی دم نوش ها معرفی می کنیم.

ریواس ،گل شاه پسند،نعنا، استفاده از برگ آن ها
اسطوخدوس ،گل رز ،گل بابونه استفاده از گل آن ها
رازیانه وهل استفاده از دانه آن ها
دارچین وبید استفاده از پوست آن ها
کاسنی ،زنجبیل وزردچوبه استفاده از ریشه آن ها
سیب ،هلو،زغال اخته استفاده از میوه آن ها
و…

 

سیب ولیمو
دمنوش سیب ولیمو
زنجبیل وعسل
دمنوش دارچین وزنجبیل
پوست پرتقال ودارچین
دمنوش پرتقال ودارچین

 

 

رنگ دمنوش ها

دم نوش ها در رنگ های قرمز ،زرد ،قهوه ای ،نارنجی وآبی مورد استفاده قرار می گیرند .
دم نوش هرگیاه یا میوه ای رنگ مخصوص به خود را دارد.باید توجه داشت که دربرخی موارد کشیدن خط تفکیکی بین رنگ های زرد ونارنجی یا قهوه ای کم رنگ مشکل است وبا گذشت زمان رنگ دم نوش تغییر کرده وپر رنگ تر خواهد شد.رنگ دم نوش ها را می توان به رنگ های زیر تفکیک کرد.

قرمز:چای ترش ،رز،میوه گل رز
زرد:بادیان رومی ،یونجه ،سنبل ختایی (انجلیکا)
نارنجی : سرخارگل ،آقطی سیاه ،گلرنگ
قهوه ای : دارچین ،فرنجمشک ،ماته (نوع سیاه)
آبی : پنیرک ،اسطوخدوس (لاواندا)،گل گندم

 

چای ترش
چای ترش
چای ترش عالی وخوشمزه
دمنوش چای ترش
گل رز محمدی
دمنوش گل رز

 

 

ادامه دارد…

منبع :
کتاب کافی شاپ درخانه ازموسسه فانوش دانش

بهاره منیعی
3+
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *