آنچه در هفته مد لندن گذشت

6+

 

هفته مد لندن و بریتانیا در سطح جهانی قرار دارد و یکی از فشن شوهای بین المللی است که سالیانه دوبار در ماه‌های فوریه و سپتامبر برگزار می‌شود. این هفته مد در کنار هفته‌های مد نیویورک، میلان و پاریس، چهارمین رخداد مهم مد دنیا تلقی می‌شود. در هفته مد لندن جدیدترین ترندها از برندهای روز دنیا برای بهار و تابستان ۲۰۱۹ معرفی شد. نمایش زنده مراسم هفته مد لندن هم‌زمان با برگزاری آن در سایت هفته مد لندن در دسترس است. 

 

هفته مد لندن

جریان‌های مد یا ترندها بر روی کت واک‌های (Catwalk) هفته مد شکل می‌گیرند و کم کم از آنجا به سوی بوتیک برندها و فروشگاه‌های مجلل راه می‌یابند. کت واک‌ها کلکسیونی از طرح‌های طراحان معروف و تازه کار را به نمایش می‎‌گذارند. دو سری مختلف شو وجود دارد، یکی شوی واقعی که دیزاینرها (Designer) آن را می‌گردانند و دیگری شوی خیابان که بلاگرها آن را می‌چرخانند.
STREET STYLE مدی است که در سطح خیابان شکل گرفته و این روزها بخش جدا نشدنی هفته‌های مد به حساب می‌آید. عرصه‌ای که می‌توان در آن جنبه تفریحی و جذاب مد را مشاهده کرد که از کلکسیون‌‌های ارائه شده توسط دیزاینرها الهام می‌‌گیرند.

LONDON FASHION WEEK
LONDON FASHION WEEK
STREETSTYLE
STREETSTYLE

 

 

بلافاصله بعد از هفته مد نیویورک طراحان مطرح دنیا برای معرفی ترندهای جدید، خودشان را به قلب لندن رساندند. این هفته مد لباس‌ها و تیپ‌های مورد انتظار در بهار و تابستان سال پیش رو را به شیفتگان مد ارائه داد. امسال در هفته مد لندن اتفاق مهمی که در دنیای مد و فشن رخ داد این بود که طراحان استفاده از پوست و خز را کنار گذاشته و مد سازگار با محیط زیست را در پیش گرفتند و اولین هفته مدی بود که این قدم را برداشته است. بسیاری از طراحان برای طرح‌های خود از رنگ‌های شاد استفاده کرده بودند و سبک لباس‌های دهه ۸۰ نیز بسیار به چشم می‌خورد. مثل استفاده از اِپل یا آستین‌های پف‌دار، پیراهن‌های بلند، طرح‌های چاپی و رنگ‌های شاد در کت واک‌هایی که در هفته مد لندن برگزار شد بسیار به چشم می‌آمد. استفاده از پارچه‎‌های ساتن و ابریشم باعث می‌شود که رنگ‌های شاد روی این پارچه‌ها بیشتر خودشان را نشان دهد.

LONDON FASHION WEEK
LONDON FASHION WEEK
LONDON FASHION WEEK
LONDON FASHION WEEK

 

 

به غیر از پارچه‌های ساتن و ابریشم، پارچه‌های طرح گلدار و پارچه‌های توری نیز در کت واک‌ها بسیار دیده می‌شد. همانطور که می‌دانید پارچه‌های توری خنک هستند و برای تابستان و بهار بسیار مناسب خواهند بود. جالب است بدانید که استفاده از پارچه‌های توری در دنیای مد به تم رمانتیک معروف است. استفاده از پارچه‌های ظریف و هنر دوزندگی در کت واک‌های طراحان پیشکسوت و معروف جذابیت منحصر به فردی به طرح این طراحان اضافه کرد.
هفته‌های مد فقط برای برندهای معروف و بزرگ نیست. در هفته مد لندن قسمتی برای برندهای کوچکتر وجود دارد که لباس‌هایشان را به نمایش بگذارند. این برندها آرزو دارند روزی مثل برندهای بزرگ لباس‌هایشان را روی کت واک ببینند.

LONDON FASHION WEEK
LONDON FASHION WEEK

 

 

منبع:
wikipedia.com
Londonfashionweek.com
fashionista.com

 

شيما صلواتي فرد
6+
No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *