آیا میدانید خودرو شما از چه بخشهایی تشکیل شده است ؟

1+

بخش های اصلی یک خودرو عبارت اند از: موتور، دستگاه انتقال قدرت ، فنربندی و تعلیق، برق، هدایت وفرمان، چرخ وترمز، بدنه وشاسی.

۱-موتور

کار موتور تبدیل انرژی شیمیایی و حرارتی بنزین به انرژی حرارتی وسپس انرژی مکانیکی است که باعث حرکت خودرو می شود، حرارت ناشی از احتراق بنزین در مجاورت هوا در اثر ایجاد جرقه در محفظه ی احتراق ، موتور را روشن می کند.

۲-دستگاه انتقال قدرت

این مجموعه وظیفه دارد قدرت تولیدی موتور را به چرخ ها منتقل کند. دستگاه انتقال قدرت شامل : کلاچ ، جعبه دنده و دیفرانسیل است.

کلاچ: کلاچ دستگاه قطع و وصل قدرت محسوب می شود و امکان تعویض دنده (یاخلاص کردن موتور) را فراهم میکند . درجا کار کردن خودرو را درحالی که از آن هیچ استفاده ای نمی شود خلاص کار کردن می گویند.

جعبه دنده یا(گیربکس) : مجموعه ای است که در آن تعدادی دنده برای ایجاد سرعت و با قدرت های مختلف تعبیه شده است.

دیفرانسیل: وظیفه انتقال حرکت از جعبه دنده به چرخ ها را برعهده دارد.

۳- فنربندی

به علت ناهمواری های سطح جاده ها ، سیستم تعلیق در هر دقیقه بین ۱۰۰۰تا۱۲۰۰ بار نوسان می کند(تکان می خورد) وظیفه ی این قسمت خنثی کردن این نوسانات است تا ضربه به اتاق خودرو و سرنشینان آن منتقل نشود.

۴- برق خودرو

برای راه اندازی و روشن کردن موتور از باتری استفاده می شود. وظیفه ی باتری تامین برق خودرو و روشنایی چراغ هاست.

باتری : باتری یک مخزن الکتروشیمیایی است که انرژی الکتریکی تبدیل را به صورت انرژی شیمیایی ذخیره می کند و در صورت لزوم آن را به انرژی الکتریکی تبدیل می نمایدو برای مصرف به سیستم برق اتومبیل می فرستد.

دینام (ژنراتور) : علاوه بر باتری، منبع دیگری به نام دینام وجود دارد که نیروی مکانیکی را از موتور می گیرد و به انرژی الکتریکی تبدیل میکند. وقتی موتور روشن می شود و دینام به دور معین خود می رسد، وظیفه ارسال انرژی الکتریکی به دستگاههای مصرف کننده را نیز برعهده می گیرد. علاوه بر این ، مقدار برق مصرفی باتری را در ابتدای کار تعیین می کند وآن را همیشه در حالت شارژ نگه می دارد. 

۵- هدایت و فرمان

هدایت چرخهای جلو از طریق فرمان و جعبه دنده ی فرمان صورت می گیرد. فرمان ها ممکن است مکانیکی یا هیدرولیکی باشند.

۶-چرخ وترمز

نیروی موتور از طریق مجموعه ی انتقال قدرت به چرخ ها می رسد و باعث حرکت اتومبیل می شود. لاستیک ها مجموعه ی وزن خودرو و سرنشینان و بار را تحمل می کنند. 

دستگاه ترمز: اهمیت دستگاه ترمز را همگی به خوبی میدانید. قدرت ترمز دراثر افزایش روغن و تاثیر آن برلنت های ترمز ایجاد می شود. وقتی راننده به قصد ترمز کردن پارا روی پدال ترمز فشار می دهد، این نیرو روی سیلندر اصلی (که روغن پشت آن است) اثر می کند. روغن با فشار زیاد وارد لوله های روغن ترمز می شودو تاسیلندر ترمزهای هر چرخ پیشروی میکند. درسیلندهای چرخ دو پیپستون وجود دارد که فشار روغن رابر آن ها تاثیر می کند و آن هارا به کفشک های ترمز می فشارد، درنتیجه، خودرو متوقف می شود.

وظیفه رادیاتور: وظیفه رادیاتور در درجه اول خنک نگهداشتن موتور است. باید بدانید که حرارت موتور درحال کار به حدود ۷۰۰ درجه سانتیگراد می رسد. دربدنه ی موتور فضاهای خالی وجود دارد. آب در این فضاها جریان پیدا می کند و به این ترتیب ، مانع داغ شدن موتور می شود. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1+
No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *