اتومبیلی که حتی شنیدن نامش هم ضربان قلب بسیاری از دوستداران اتومبیل را بالا میبرد!

1+

فراری کمپانی کوچکی (در مقایسه با غولهایی همچون تویوتا و جنرال موتورز) در مارانلوی ایتالیا است که تنها به ساخت ابر اتومبیل های گران قیمت مشغول است. علت اصلی معروفیت فراری موفقیت های این کمپانی در انواع مسابقات اتومبیلرانی است. این کمپانی در این زمینه تقریبا برای رقبایش غیر قابل دسترس است، حتی مرسدس! دلیل دیگر آن نحوه ی پایه گذاری واداره ی آن است که همواره با عشق وافری به اتومبیل و سرعت انجام شده است.

 

 

 

 

 

موسس این کمپانی انزو فراری است و درحال حاضر ۹۰درصد سهام این کمپانی متعلق به شرکت فیات است و ۱۰درصد دیگر به پیرو فراری فرزند انزو فراری تعلق دارد. این کمپانی با نام رسمی فراری کار خود را از سال ۱۹۴۷ و با مدل اس۱۳۵ شروع کرد، و در همان سال اول توانست قهرمانی در مسابقات میله میگلا را بدست آورد و از این هنگام افسانه ی فراری آغاز شد. فراری افسانه ای تشکیل شده از فلز ، روغن ، بنزین و رانندگان بی باک و مهندسین خلاق است. البته انزو فراری قبل از ۱۹۴۷ نیز به کار ساخت و تجهیز اتومبیلهای مسابقه ای می پرداخت.

درحال حاضر این کمپانی شمال دو کارخانه در ایتالیا است. تیراژ ساخت این کمپانی برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ از مرز ۵۰۰۰ دستگاه در سال گذشت.

موفق ترین فراری تا کنون مدل ۳۶۰مودنا بوده که البته به نظر میرسد با ادامه ی تولید مدل ۴۳۰ این عنوان از ۳۶۰مودنا گرفته شده است . سریعترین و قویترین مدل خیابانی این کمپانی فراری انزو بوده است که قدرت آن ۶۶۰ اسب بخار و حداکثر سرعت رسمی ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت است. محصول این شرکت ۴۳۰اسکودریا (شودریا) در نمایشگاه فرانکفورت با حضور راننده ی افسانه ای مایکل شوماخر به نمایش گذاشته شد و مدلهایی که در حال حاضر در خط تولید این شرکت قرار دارند شامل ۴۳۰ اسپایدر و برلینتا، ۵۹۹فیورانو و ۶۱۲اسکاگلیتی میشوند، که مدل ۴۳۰اسپایدر و برلینتا ۸سیلندر و دو مدل دیگر ۱۲ سیلندر هستند. همچنین از مدلهای جاودانه و معروف این شرکت میتوان از ۳۶۵دیتونا، جی تی او۲۵۰، تستاروسا، ۳۵۵اف، مارانللو و ۴۰اف نام برد، که البته به نظر میرسد مدل مارانللو۵۷۵ زیباترین اتومبیل تاریخ این کمپانی است. خودروهای تولید فراری در مسابقات فرمول۱ همواره در صدر مسابقات بوده و هستند.     

 

1+
No votes yet.
Please wait...

7 thoughts on “اتومبیلی که حتی شنیدن نامش هم ضربان قلب بسیاری از دوستداران اتومبیل را بالا میبرد!”

 1. اما واقعا این هزینه برای خودرو گزاف
  بیشتربن بلند پروازی در مورد خودرو برای من به ۸۰۰ ختم شد.!!!

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  1. خیلی هم خوبه ، من خودم هنوز داشتن اتومبیل شخصی با این قیمت را تجربه نکردم ، امیدوارم در آینده تجربه کنم

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 2. هر چند بنز و بی ام دبلیو شاهکار تکنولوژی محسوب میشه اما اعتراف می کنم که تمایل وافری به تجربه رانندگی با این خودرو را دارم

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  1. خودرو بسیار پرشتابی هست و مدلهای مختلف این خودرو در ایران با مبلغ بالای ۸ میلیارد خرید و فروش میشه

   0
   No votes yet.
   Please wait...
   1. اما واقعا این هزینه برای خودرو گزاف بیشتربن بلند پروازی در مورد خودرو برای من به ۸۰۰ ختم شد.!!!

    0
    No votes yet.
    Please wait...
 3. واوووو…..
  واقعا خودرو سازی اونها در برابر خودرو سازی ما مثل مقایسه تکنولوژی ماشینهای فضایی با این ماشینهای اسباب بازی داخل لپ لپ میمونه ….
  هر چند می ترسم به تکنولوژی لپ لپ هم توهین کرده باشم …

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  1. ممنونم بابت نظری که دادین ، واقعا تکنولوژی پیشرفته ای دارند

   0
   No votes yet.
   Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *