باغ پرندگان تهران

2+

 در شمال شرق تهران در دل جنگل لویزان باغ پرندگان بسیار زیبایی وجود دارد.این باغ در ۲فاز طراحی شده است .فاز اول که دشتچر نام دارد وشامل پرنده هایی است که در قفس نگه داری می شوند ویا توان پرواز کردن ندارند.

 

پلیکان ها و فلامینگو ها و حواصیل ها درباغ پرندگان تهران

 

 

فاز دوم با مساحتی معادل ۶/۲هکتار ودر محدوده شمالی احداث شده است که آبچر نامیده می شود.آبچر قسمتی است مخصوص پرندگانی که قابلیت پرواز دارند وتوری طراحی شده است که برای جلوگیری از خروج پرندگان می باشد.این سقف عظیم کابلی ومش توری که مساحتی بالغ بر ۷۲۰۰۰متر مربع دارد بزرگترین سازه کابلی مسقف جهان می باشد .که با سازه های فلزی بر پا شده است .

 

آبچر ,بزرگترین سازه مسقف جهان در فازدوم باغ پرندگان تهران

 

 

هدف از ایجاد این باغ یک زیستگاه طبیعی طراحی شده تا به پرندگان در سازگاری با محیط پیرامون کمک کند وامکان بازدید از این پرندگان را برای دوستداران طبیعت فراهم کند.احداث این باغ ۳سال طول کشید .

 

قو و فلامینگوها درحوض باغ پرندگان تهران

 

 

این باغ یکی از دیدنی ترین مکان های شهر تهران می باشد که می توانید با گردش در آن ساعتها سرگرم باشید و لذت ببرید .هزینه ورودی باغ پرندگان ۵۰۰۰تومان می باشد.باغ پرندگان در منطقه ۴وناحیه ۷واقع می باشد که نام دیگر آن بوستان پرندگان است که بانی ساخت آن شهرداری تهران می باشد و در سال ۱۳۸۹تا۱۳۹۲ساخته شد.

 

غازها ومرغابی ها درمحوطه باغ پرندگان تهران

 

 

در ورودی محوطه باغ طوطی های سخنگو به شما خوشامد می گویند.در شمالی ترین قسمت محوطه باغ قفس بزرگی جلب توجه می کند که محل نگهداری گونه هایی از عقاب ها می باشد.برخی گونه های لاشخور هم در این قفس دیده می شوند.گونه های جغد و شاهین هم در قفس های کوچک تری نگهداری می شوند.پرندگان بسیار زیبای دیگری در هر گوشه از باغ چشم نوازی می کنند .

 

نمادی از جغد ,طوطی ها وشاهین ها درباغ پرندگان تهران

 

 

امکانات باغ پرندگان

بوفه شیر سنگی ,غرفه فروش انواع پکیج های مهیج وبازی ,رستوران هوبره,کافه کتاب,کلبه اسباب بازی هوما,عکاسی با طوطی ماکایو

 

تولد جوجه درنای خاکستری آفریقایی

 

 

آدرس مسیرهای دسترسی به باغ پرندگان

۱- خیابان هنگام ,خیابان ۳۵متری استقلال ,خیابان کوهستان ,باغ پرندگان تهران ۲_بزرگ راه شهید بابایی شرق,بعد از خروجی هنگام,لاین کندرو,شهرک امید,خیابان کوهستان,باغ پرندگان تهران .ساعت کاری از ۹صبح تا ۶بعد از ظهر هر روز دایر می باشد. شماره های تماس :

۷۷۰۷۵۲۱۴،۷۷۰۷۵۲۱۰،۷۷۰۷۵۲۱۵

 

خانواده فلامینگوها
2+
No votes yet.
Please wait...