بستنی ساده وانیلی

0

 

بستنی نوعی دسر منجمد است،که باید شامل حداقل ۱۰درصد چربی باشد.مقدار این چربی می تواند از ۱۰تا ۱۶ درصد تغییر یابد که معمولا بستنی ها ۱۴درصد چربی شیرهستند.
همچنین بستنی می تواند شامل دیگر انواع لبنیات مثل خامه باشد که به همراه مواد شیرین کننده وطعم دهنده تهیه می شود.جالب است بدانید که اولین کارخانه صنعتی بستنی سازی جهان درسال ۱۸۵۱در مریلند،کار خود را آغاز نمود.

 

بستنی
بستنی وانیلی به همراه تزیین بادام

 

بستنی وانیلی ساده 

بستنی نوبرانه فصل بهار است ودر فصل تابستان اصلا نمی توان ازآن گذشت.در یک عصرگرم تابستانی هیچ چیز مانند یک بستنی خوش طعم وشیرین حال ما را خوش نمی کند.اما تهیه بستنی در خانه نیاز به صبر وحوصله دارد،تا نتیجه مطلوب حاصل شود.دراینجا مواد لازم وطرز تهیه ی بستنی وانیلی ساده را برای تان می گوییم تا اگر دوست داشتید،طعم بستنی خانگی ای که خودتان تهیه کرده اید را بچشید.

 

بستنی وانیلی
بستنی وانیلی خانگی

 

مواد لازم جهت تهیه ی بستنی وانیلی

شیر دولیوان (نیم لیتر)
زرد تخم مرغ چهارعدد
ثعلب (به جای زرده تخم مرغ) ۱۵گرم
وانیل نصف قاشق چایخوری
شکر چهارقاشق سوپ خوری (۱۰۰گرم)

طرزتهیه :

شکر،زرده تخم مرغ و وانیل را درون کاسه ای ریخته ،خوب بهم می زنیم تا تخم مرغ کف کند.شیر را جوش آورده و زرده و شکررا به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا تخم مرغ با شیر کاملا مخلوط شود.

اگر می خواهید از ثعلب استفاده کنید باید بعد ازگرم کردن شیر،شکر،وانیل و ثعلب را به آن بیفزایید وهم بزنید تا کاملا مخلوط و شکر حل شود.اکنون برای اینکه شیر به شکل و شمایل بستنی شبیه شود باید آن را در سرما هم بزنید.

کسانی که بستنی ساز دارند ،این وسیله کار را برایشان انجام می دهد.اما کسانی که بستنی ساز ندارند باید به روش دیگری عمل کنند.ظرفی پر از یخ تهیه کنید وشیر را درظرفی فلزی ریخته ،داخل ظرف یخ قرار دهید وبا همزن بزنید تا کم کم کش دار شده و تبدیل به بستنی شود.

راه دیگراین است که ظرف شیر را که بهتر است فلزی (استیل) باشد ،در فریزر قراردهید تا اطراف شیرکمی یخ بزند،سپس شیر را از فریزر درآورده وبا همزن بزنید و آن قدر این کار را تکرار کنید (حدود ۳یا ۴ باربگذارید درفریزر وخارج کنید) تا شیر کش دار شده وبه شکل بستنی درآید.

می توانید روی این بستنی ساده وانیلی مقداری کارامل یا شکلات آب شده یا شی بابا بریزید ،گردوی خرد شده ،پسته یا بادام خرد شده هم بریزید و نوش جااان کنید.
امیدوارم که از دستور تهیه ی بستنی وانیلی خوشتان آمده باشد…

 

بستنی
بستنی ساده وانیلی

 

منبع :
کتاب کافی شاپ در خانه از موسسه فانوس دانش


بهاره منیعی
0
Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *