بهترین راه انتخاب یک کیف، دانستن استفاده از آن است.

11+

 

اهمیت دادن به انتخاب لباس‌ها و ست کردن آن‌ها با هم، ویژگی‌ای است که تقریباً بین خانم‌ها مشترک است. ولی آنچه کمتر در بین افراد دیده می‌شود، داشتن درک صحیحی از نقش و اهمیت کیف‌ها در سبک پوشش آن‌هاست.
بدون شک کیف از اجزای اصلی و غیر قابل اجتناب استایل یک خانم به شمار می‌آید. انتخاب کیف با توجه به موقعیت و محلی که قرار است برویم صورت می‌گیرد. انتخاب کیف ناهماهنگ با استایل شما می‌تواند کل زحمات شما را هرچقدر هم که خوش لباس شده باشید، به هدر بدهد و یا برعکس مانند مهر تأییدی بر انتخاب آگاهانه جزء به جزء هر آیتم عمل کند.
انتخاب کیف‌هایی از میان رنگ‌های خنثی به ما آزادی عمل بیش‌تری برای ست کردن آن‌ها با طیف وسیع‌تری از لباس‌ها می‌بخشد.
در این متن به انواع کیف‌های زنانه و کاربرد آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

کیف‌هایی با ظاهر رسمی

کیف‌هایی که ظاهر رسمی دارند برای محل کار مناسب هستند. در اصل برای رفتن به محل کار، کیف شما باید ظاهری مرتب و حرفه‌ای به شما بدهد. زیرا شما نیازمند داشتن ظاهری رسمی هستید.

Tote bags : جزء کیف‌های رسمی به شمار می‌رود. معنی لغوی این واژه ” حمل کردن ” است که به دلیل فضای زیادی که برای حمل لوازمتان در اختیار شما قرار می‌دهد، به این اسم نامیده می‌شود.

Satchel handbags : این کیف‌ها از جنس چرم با زیرۀ تخت است که کمک می‌کند آن را بر روی زمین قرار دهید، دارای یک یا دو دستۀ کوتاه و یک بند بلند است و می‌‌توان آن‌ها را در سایزهای کوچک تا بزرگ تهیه کرد. در واقع این کیف‌ها از نظر شکل و فضای کافی که دارند برای افراد کارمند بسیار مناسب هستند.

Doctor bags : این کیف ظاهری شبیه به کیف پزشکان دارد که می‌تواند یک یا دو دسته و یک بند بلند داشته باشد.

 

Tote bag
Tote bag
satchel bag
satchel bag
doctor bag
doctor bag

 

 

 

کیف‌هایی با ظاهر غیر رسمی

زمانی که می‌خواهید برای یک قرار دوستانه و یا خرید کردن از منزل خارج شوید، به جای رسمی بودن، باید به راحت بودن کیفتان و میزان فضایی که مورد نیاز است فکر کنید. سعی کنید یک کیف راحت و هماهنگ با لباستان انتخاب کنید.

Bucket bags : این کیف‌ها تنها دارای یک بند هستند، که بسته به بلندی و یا کوتاهی، می‌توان آن را بر روی شانه قرار داد و یا در دست گرفت و معمولاً بسیار جادارند.

Hobo bags : این کیف‌ها جادار و معمولاً به شکل هلالی هستند و یک و یا گاهی دو بند در دو سمت کیف قرار دارد.

Saddle bags : این کیف‌ها نیم دایره‌ای شکل هستند و قسمت منحنی شکل آن در پایین و قسمت صاف آن در بالا قرار می‌گیرد و دارای یک بند بلند هستند. آنچه که بیشتر این کیف‌ها را متمایز می‌کند شیوۀ بسته شدن آن به وسیلۀ دری است که تقریباً روی آن را کاملاً می‌پوشاند و به نوعی آن را به کیفی ایمن‌تر تبدیل می‌کند. 

 

Bucket bag
Bucket bag
Hobo bag
Hobo bag
Saddle bag
Saddle bag

 

 

 

کیف‌های مهمانی و جشن‌ها

زمانی که قرار است به یک جشن عروسی و یا یک مهمانی بروید معمولاً نیازی به کیفی که فضای زیادی داشته باشد نخواهید داشت، بنابراین باید به کیفی فکر کنید که بتوانید کیف پول، گوشی موبایل و تعدادی از لوازم آرایش کوچک خود را در آن قرار دهید.

Clutch bags : کیف‌هایی کوچک، بدون دسته و معمولاً بدون بند هستند که در دست گرفته می‌شوند، البته ممکن است برخی از آن‌ها بندهای قابل جدا شدن زنجیر مانند و یا از جنس متریال خود کیف داشته باشند که بتوان آن را بر شانه قرار داد.

Minaudiere bags : این کیف‌ها یکی از مدل‌های کیف کلاچ می‌باشند و کیف‌هایی کوچک شبیه به جعبه عینک هستند که در بالا قلابی برای باز و بسته شدن و گاهی تزییناتی از جنس سنگ‌های قیمتی و یا مصنوعی دارند. این کیف‌ها نیز ممکن است بنددار و یا بدون بند باشند.

Wristlet bags: این کیف نیز نوع دیگری از کلاچ‌ها می‌باشد، تنها با این تفاوت که در یک سمت آن‌ها بند کوتاهی قرار دارد که می‌توان آن را در مچ دست قرار داد.

 

clutch bag
clutch bag
minaudiere bag
minaudiere bag
wristlet bag
wristlet bag

 

شيما صلواتي فرد

 

11+
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *