تاریخچه تویوتا پریوس ( قسمت اول )

5+

معنای کلمه‌ی Prius در زبان لاتین به معنای حرکت از قبل است. تویوتا رهبری پروژه‌ی G21 را به یک مهندس فیزیک کاربردی به نام تاکاشی اوشیامادا داد ، نام پروژه‌ی G21 کوچک‌ شده‌ عبارت خودروی جهانی برای قرن ۲۱ است.

با توجه به آنچه گفته شد، به‌احتمال زیاد نام پریوس برآمده از کلمه‌ی لاتین Motivus است. آکیرو وادا که در آن زمان رئیس اوشیامادا بود نمایشگاه خودروی توکیو ۱۹۹۵ را برای معرفی پریوس تعیین کرد. وی همچنین هدف پروژه‌ی G21 را کسب توانایی حرکت بیشتر به مقدار ۵۰ درصد با بنزین تعریف کرد. خودرویی که در تصویر پایین می‌بینید ، همان خودرویی است که آن‌ ها به‌عنوان هدف برنامه‌ی خود تعیین کرده بودند.

 

 رونمایی تویوتا پریوس، هم‌زمان شد با زلزله‌ی بزرگ هانشین و حمله‌ی تروریستی با گاز سارین در مترو توکیو؛ اما هیچ‌ کدام از این حوادث نتوانستند وقفه‌ای در رونمایی و معرفی مدل مفهومی پریوس ایجاد کنند. این مدل توانست بیش از خودروهای اسپرت جدیدی که مزدا و هوندا در آن نمایشگاه معرفی کردند، توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کند.

 

هشتاد تن از بهترین مهندسان و محققان تویوتا به مدت دو سال وقت خود را صرف طراحی یک سیستم مولد نیروی هیبریدی کاربردی برای پریوس کردند.

برخلاف بسیاری از خودروهای نمایشی، بعد از اینکه مدل مفهومی پریوس به نمایش درآمد، شاهد یک نمونه‌ی اولیه بودیم که تست‌های مهندسی را نیز پشت سر گذاشته بود. 

تویوتا برای اینکه هر چه سریع‌تر پریوس را راهی بازار کند، هیچ زمانی را برای استراحت کردن به هدر نداد و با سرعت بخشیدن به برنامه ،‌ پس از دو سال و تا پیش از آغاز کنفرانس گرم شدن کره‌ی زمین در توکیو، در دسامبر ۱۹۹۷ توانست پریوس را به بازار عرضه کند.

نخستین نمونه‌ی تولیدی پریوس، مجهز به یک پیشرانه‌ی احتراق داخلی به قدرت ۵۷ اسب بخار و پیشرانه‌ الکتریکی به قدرت ۴۰ اسب بخار بود ، نحوه عمل به این صورت بود که موتور ژنراتور دوم پیشرانه را استارت میزد و به آن دور می داد، این ژنراتور وظیفه‌ی تولید نیروی الکتریسیته برای الکتروموتور بزرگتر پیشرانه را هم بر عهده دارد اما به‌ صورت مستقیم به چرخ‌ ها وصل نبود.

اتوکار در آن زمان، نسخه‌ی بازار ژاپن این خودرو را که فرمان راست بود مورد بررسی قرار داد و به همراه عکسی که در پایین می‌بینید، در ماه فوریه‌ی سال ۱۹۹۹ منتشر کرد. این خودرو دارای شتاب صفر تا صد معادل ۱۴.۱ ثانیه بود و می توانست به مصرف سوختی برابر با ۸ لیتر در هر صد کیلومتر دست پیدا کند.

نسل اول تویوتا پریوس در سال ۲۰۰۰ وارد بازار ایالات متحده شد. پریوس به خاطر آلایندگی پایین خود از ۲ هزار دلار تخفیف مالیاتی فدرال نیز برخوردار بود که  آن را به گزینه‌ای وسوسه‌ انگیز برای مشتریان تبدیل کرد. بسیاری در آن زمان بر این باور بودند که این خودرو نخواهد توانست سرمایه‌گذاری عظیمی را که تویوتا در بخش توسعه‌ی خودروهای هیبریدی انجام داده است، جبران کند.

این مدل اساسا با مدلی که تویوتا از سال ۱۹۹۷ در کشور ژاپن به فروش می‌رساند، یکسان بود، اما بخش نیروی محرکه‌ آن می‌ توانست ۷۰ اسب بخار نیرو از پیشرانه‌ی بنزینی و ۴۴ اسب بخار از پیشرانه‌ی الکتریکی خود تولید کند. همچنین تویوتا برای همخوانی این مدل با قوانین فدرال آمریکا، مجبور شد وزن خودرو را به میزان ۴۰ کیلوگرم افزایش دهد. نسخه‌ی آمریکایی پریوس دارای یک اسپویلر کوچک بر روی صندوق‌ عقب بود و رینگ چرخ‌های ۱۵ اینچی نسخه‌ی ژاپنی، با رینگ‌ های ۱۴ اینچی جایگزین شده بودند. این مدل همچنین فاقد راه دسترسی به صندوق‌ عقب از بین صندلی‌های عقب بود و دیگر تغییر آن نیز تولید خودرو به‌ صورت فرمان چپ محسوب می شد. 

 

5+
No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *