تاریخچه تویوتا پریوس ( قسمت دوم )

7+

 

نسل دوم پریوس در سال ۲۰۰۳  به بازار آمد. این خودرو دارای ابعاد بزرگ‌ تر از قبل بود و همچنین در طراحی جدید توجه بیشتری به بهبود ضریب آیرودینامیک آن شده بود. درگ این خودرو معادل ۰/۲۶ بود که چنین عددی می‌تواند کمک شایانی برای کاهش مصرف سوخت جاده‌ای خودرو باشد. تویوتا برای کاهش نگرانی در خصوص بروز مشکل در باتری‌‌های این خودرو، گارانتی باتری‌‌ها را تا ۱۵۰ هزار مایل (۲۴۰ هزار کیلومتر) در ایالت کالیفرنیا و تا ۱۰۰ هزار مایل (۱۶۰ هزار کیلومتر) در سایر مناطق افزایش داد. تویوتا برای پاسخ به تقاضای روز افزون بازار برای خودروهای کوچک و کم‌ مصرف، از سه کارخانه‌ی خود در ژاپن کمک گرفت.

تویوتا همچنین برای ضعیف جلوه دادن رقیب خود یعنی هوندا اینسایت، اقدام به ابداع اصطلاح (mild hybrid) کرد، این اصطلاح به خودروی هیبریدی بنزینی-الکتریکی اطلاق می‌شود که توانایی حرکت در حالت تمام برقی ندارد. وب‌سایت کار اند درایور در سال ۲۰۰۴ نسل دوم تویوتا پریوس را در بین یکی از ۱۰ خودروی برتر سال قرار داد و این تنها باری بود که نام پریوس در این لیست سالانه قرار گرفت. سال ۲۰۰۴ دقیقا زمانی بود که قرار بود برنامه‌ی PNGV آمریکایی‌ ها به ثمر بنشیند.

جنرال موتورز یکی از عوامل ناخواسته‌ی پیشرفت تویوتا پریوس بود. خودروی مفهومی که در ابتدا به نمایش گذاشته شد، دارای نوشته‌ی (EMS) بر روی پیشرانه‌ ی خود بود که نشان از وجود سیستم مدیریت انرژی (Energy Management System-عکس پایین سمت چپ) داشت. نخستین مدل تولیدی نیز دارای نوشته‌ی (Toyota Hybrod System-عکس پایین سمت راست) بود.

 

 

اکنون تویوتا از نام (Hybrid Synergy Drive) برای اشاره به فناوری هیبرید خود استفاده می‌‌کند.
شرکت (New United Motor Manufacturing) در ابتدا دارای رابطه‌‌ای با تویوتا بود و این دو غول خودروسازی، در خصوص توسعه‌‌ی فناوری‌‌های پیشرفته‌‌ای مانند سلول‌‌های سوختی، سیستم‌‌های هیبریدی و سایر فناوری‌‌های پیشرفته با یکدیگر همکاری داشتند. بخشی از این همکاری که به فناوری هیبریدی مربوط می‌‌شد دارای نام (synergy) بود، این نام اشاره به سود خودروهای بنزینی-الکتریکی برای تویوتا و جنرال موتورز داشت. اما در سال ۲۰۰۰ این همکاری و شراکت به اتمام رسید، البته NUMMI تا زمان فروخته شدنش به تسلا، برای چندین سال به فعالت ادامه داد. بعد از آن تویوتا در یک تصمیم مهم، اقدام به کسب موافقت جنرال موتورز برای استفاده از نام (synergy) کرد و بدین ترتیب نام (Toyota Hybrid Synergy Drive) متولد شد و از سال ۲۰۰۴ در نسل دوم پریوس مورد استفاده‌ی این خودروساز قرار گرفت.

 

 

به دنبال موفقیت پریوس در بازار، تویوتا در سال ۲۰۰۹ اقدام به معرفی نسل سوم پریوس به‌عنوان مدل ۲۰۱۰ کرد. این مدل از ضریب آیرودینامیک پایین‌‌تری نیز در مقایسه با نسل قبلی خود برخوردار بود، البته آزمایش‌‌های صورت گرفته در تونل باد، نشان داد که ضریب پسای این خودرو معادل ۰/۲۶ است در حالی که تویوتا ادعا می‌‌کرد این عدد در نسل سوم پریوس به ۰/۲۵ کاهش یافته است. برای کاهش وزن این مدل، بخش‌‌هایی مانند درب موتور، درب صندوق بار و حتی برخی قسمت‌‌های شاسی از آلومینیوم ساخته شدند. در این مدل تعداد زیادی از امکانات همانند سیستم نمایشگر سربالا (HUD)، سیستم رهیاب ماهواره‌ای و کروز کنترل نصب شد، ضمن اینکه پریوس در چهار تیپ مختلف به بازار عرضه می‌‌شد.

(معرفی و بررسی تیپ‌های پریوس در قسمت سوم انجام می‌شود)


 

7+
No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *