تاریخچه تویوتا پریوس ( قسمت سوم )

6+

پریوس پلاگین هیبرید

پریوس با شعار (حرکت تنها در حالت برقی ) فاصله‌ ی خود را از رقبا زیادتر کرد و تکنولوژی هیبریدی خود را در جایگاهی فراتر از دیگران قرار داد. سپس تویوتا متوجه شد مشتریان استقبال مناسبی از این شعار کرده‌اند و سرانجام به این نتیجه رسید: چرا خودروهایمان را با قابلیت اتصال به پریز برق برای شارژ شدن مجهز نکنیم تا بتوان تنها به‌ صورت الکتریکی از آن‌ ها استفاده کرد؟ به این ترتیب بود که نسخه‌ ی پلاگین هیبریدی پریوس در سال ۲۰۱۲ به بازار آمد. این خودرو در بیشتر بخش‌ ها تفاوتی با مدل قبلی نداشت و تنها تفاوت آن جایگزینی باتری ۱.۳ کیلووات ساعتی نیکل-متال-هیدراید آن با یک باتری لیتیوم-یون ۴.۴ کیلووات ساعتی بود. همچنین با توجه به افزایش بار وارد بر سیستم هیبریدی اصلاحات ، بهینه‌ سازی‌ هایی در سیستم خنک کاری خودرو اعمال شد و به این ترتیب شعاع حرکتی تویوتا پریوس در حالت تمام الکتریکی به ۲۴ کیلومتر و تا حداکثر سرعت ۹۹ کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا کرد ، بنابراین با یک تویوتا پریوس می‌ توان در حالت تمام الکتریکی به مسافرت کرد.

 

پریوس V

خریداران تویوتا خواهان خودرویی شبیه کراس اوورها بودند و به این شکل بود که تویوتا اقدام به تولید و عرضه‌ ی مدل پریوس V کرد. طول این خودرو ۱۵ سانتی‌ متر افزایش پیدا کرده بود و فضای سرنشینان آن افزایش داشت، ضمن اینکه فضای حمل بار پریوس V نیز در مقایسه با نسخه‌ ی استاندارد سدان به میزان ۷۰ درصد بیشتر شده بود. ابعاد این خودرو واقعا بزرگ است و حتی در برخی بازارها با سه ردیف صندلی عرضه می‌شد.

 

 

پریوس C

این نسخه، نمونه‌ ای کوچک‌ تر و ارزان‌ قیمت‌ تر از پریوس بود که بر اساس تویوتا یاریس ساخته شده بود و از سال ۲۰۱۲ به مدل‌ های پریوس اضافه شد. در آن زمان حتی بحث‌ هایی مطرح شد تا پریوس نیز همانند سایون تبدیل به برندی جدا و زیرمجموعه‌ ی تویوتا شود که البته تویوتا حاضر به انجام چنین کاری نشد. پریوس C دارای پیشرانه‌ای ضعیف‌ تر (۱.۵ لیتری به قدرت ۷۳ اسب بخار)، باتری کوچک‌ تر و الکتروموتوری کم قدرت‌ تر بود. در تست‌ های انجام‌ شده توسط کار اند درایور، این مدل توانست عملکردی حتی بهتر از نسخه‌ ی عادی پریوس نشان دهد و ضمن ثبت شتاب صفر تا صد کیلومتر ۱۰.۹ ثانیه‌ای، موفق شد به مصرف سوخت ۷.۲ لیتر در هر صد کیلومتر نیز دست پیدا کند. 

 

 

نسل چهارم با طراحی متفاوت

اگر چه تولید مدل‌ های پریوس ( C و V ) همچنان ادامه دارد، اما تویوتا برای سال ۲۰۱۶ یک مدل جدید روانه‌ ی میدان کرد و برای نسل چهارم پریوس یک طراحی کاملا متفاوت و جدید در نظر گرفت. نسل اول پریوس دارای یک نماد قورباغه بود که در هنگام خالی شدن ظرفیت باتری‌ ها روشن می‌ شد، اما در نسل چهارم خودرو واقعا طراحی بهتری دارد. همچنین سیستم تعلیق این مدل در قسمت عقب ارتقا یافته است تا بتواند هندلینگ و راحتی سواری قابل رقابت و بهتری ارائه دهد. نسخه‌ ی پلاگین هیبریدی آخرین نسل پریوس است. این خودرو ۲۰ سال پس از عرضه‌ ی نخستین پریوس به بازار آمد.

 

 

پریوس پرایم

 


 

6+
No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *