تاریخچه و معرفی کیا k900 قسمت دوم

5+

نسل جدید این خودرو در مقایسه با نسل قبلی دارای طراحی ظریف‌ تر در بدنه به همراه عناصر کرومی متعدد در جلو، عقب و پروفایل جانبی می‌باشد.

 

 

 

مهمترین تفاوت ظاهری کیا K9 جدید با نسخه‌ی قبلی، استفاده از ۲ نوار LED در کاسه چراغ است. حجم زیادی از کروم و فلزات براق هم در جلو پنجره، سپر و رکاب دیده می‌شود. قاب پنجره‌ها و پایه‌ی آینه بغل هم دارای پهنای قابل توجهی از کروم است. در نمای جانبی، کشیدگی کاپوت جلو و کوتاه بودن صندوق عقب، سبک طراحی مدرن در خودروهای لوکس امروزی را فراهم می‌ کند. در نمای پشت، چراغ‌ های نسبتا کوچک با فرم مربعی دیده می‌شوند که مشابه نمونه‌های جلو، دارای ۲ نوار LED هستند. قاب چراغ‌ ها، سپر عقب و خروجی اگزوز کیا K9 هم با فلز کروم تزئین شده است. در مجموع می‌ توان به طراحی لوکس‌ ترین محصول کیا، امتیاز بالایی داد؛ هرچند به شکلی هوشمندانه، در طراحی جزئیات از مرسدس کلاس S و در فرم بدنه از بی‌ام‌و سری ۷ الهام گرفته است.
به همین ترتیب گرافیک چراغ‌های عقب و جلو نیز بسیار مشابه هم بوده و رینگ‌ها از نوع ۱۰ پره دوتایی هستند.

 

 

 

طراحی داخلی این خودرو نیز دقیقاً مشابه اسکچ های طراحی منتشر شده بوده و در آن شاهد غربیلک فرمان ۴ پره چند کاره، صفحه لمسی بزرگ ۱۲٫۳ اینچی و طراحی کلی مینیمالیستی هستیم.
نسل جدید کیا K9 / K900 با سه پیشرانه در دسترس خواهد بود که شامل پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۳ لیتری توئین توربوی T-GDI، نسخه ۶ سیلندر ۳٫۸ لیتری GDi و نهایتا نسخه بزرگ‌تر ۸ سیلندر ۵ لیتری می‌باشد. همان‌طور که قابل پیش‌بینی بود، در نمای داخلی کیا K9 شاهد چرم و چوب با رنگ‌ بندی روشن هستیم که مسلما به سلیقه‌ ی مشتری قابل تغییر هستند. نمایشگر عریض ۱۲.۳ اینچ و یک ساعت آنالوگ لوکس در میان داشبورد، خودنمایی می‌کنند. دکمه‌های داخل کابین و دستگیره‌ها، تماما فلزی و براق هستند. مشابه سدان‌های آلمانی، کلید گردان در مرکز کنسول طراحی شده است تا دسترسی راننده به امکانات خودرو، ساده‌تر و بی‌ نیاز از لمس نمایشگر باشد.

 

 

 

قدرت دقیق پیشرانه‌های قابل سفارش برای کیا K9 مشخص نشده است؛ اما بنا به اعلام رسمی شرکت سازنده، قابل انتخاب با نمونه‌های ۳.۳ لیتر، ۳.۸ لیتر و ۵ لیتر خواهد بود. با این حساب می‌ توان نتیجه گرفت که نسل جدید کیا K900 همچنان از پیشرانه‌های گذشته‌ی خود استفاده می‌ کند. نسل فعلی در آمریکا، با موتور ۳.۸ لیتری؛ قدرت ۳۱۱ اسب بخار و زمان سرعت‌ گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۶.۲ ثانیه دارد. مدل ۸ سیلندر کیا K900 با پیشرانه‌ی ۵ لیتری، ۴۲۰ اسب بخار قدرت فراهم می‌ کند و در زمان ۵.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

 

 

 

 

 

5+
No votes yet.
Please wait...