دُر بهشتی

9+

 

مقدمه

سنگ‌ها خواص معنوی بالایی دارند که در دین‌اسلام استفاده از این سنگ‌ها به عنوان نگین در انگشتر را توصیه کرده‌اند. این سنگ همانند دیگر سنگ‌های قیمتی هم بیشتر در دسترس است و هم انسانها از آن به عنوان یک سنگ کاملا معنوی استفاده می‌کنند زیرا سنگ‌هایی مثل عقیق، فیروزه و…  اثربخشی بالایی برای جسم و روان انسان دارند. این سنگ چون در شهر نجف ساخته می‌شود به همین دلیل به نام دُرنجف شهرت یافت. 

 

دُرنجف چیست؟

سنگی است جزء سنگ‌های کوارتز می‌باشد که معدن آن در شهر نجف واقع در کشور عراق وجود دارد. این سنگ بی‌رنگ است و شفافیت آن همانند شیشه می‌ماند که به آن دُرنجف می‌گویند. سنگ دیگر آن به رنگ شیشه‌ای مایل به قرمز است که به دُرحسینی معروف است. بعضی از این سنگ‌ها خط‌های سیاه‌رنگی که در آن وجود دارد شبیه به مو است که مودار نامیده می‌شود و به دُرکوهی معروف می‌باشد. رنگ‌های این سنگ زرد، سفید، کهربایی، جگری، و جگری مایل به سیاه و سبز می‌باشد.

 

 

 

خواص انگشتر دُر نجف

این انگشتر از سنگ آن برای درمان کمردرد، سردردها و خستگی‌های مزمن، دردهای عضلانی، آسیب‌های استخوانی، کمک به ورم مفاصل، تحریک جریان خون، تنظیم کننده مراکز دریافت انرژی و تعادل در بدن، پاکسازی چاکراهای بدن، جلوگیری از افسردگی، دور کردن انرژیهای منفی از محیط پیرامون انسان موثر می‌باشد. این سنگ نمادی از نیروی ذهنی است که به تمرکز و افزایش توانایی‌های ذهنی و بازنمودن ذهن کمک می‌کند. انگشتر دُر نجف آرامبخش و انرژی معنوی را قوی می‌کند.

 

 

 

ساخت سنگ دُرنجف

در آغاز سال باران نیسان که در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت می‌بارد خواص درمانی دارد. این باران موقعی که در شهر نجف واقع در کشور عراق و قبرستان وادی السلام می‌بارد هنگامی که باران می‌آید باران با خاک این قبرستان ترکیب شده و باعث تشکیل کلوخ‌هایی می‌شود که سازندگان آن این کلوخ‌ها را هنگامی که صیقل می‌دهند از آن سنگ‌های دُر را خارج می‌کنند که بعد از این دُر نگین، انگشتر، گردنبند، تسبیح و… می‌سازند. این سنگ خیلی مقاوم نیست و بر اثر ضربه‌ای کوچک امکان دارد بشکند.

 

طریقه شارژ دُر نجف

برای شارژ این سنگ، باید هرماه یک یا دوبار دُر را در آب روان رودخانه بشوریم  و بعد از شستن آن را در مقابل نور خورشید قرار بدهیم تا خشک شود. این کار باعث می‌شود که دوباره انگشتر دُر انرژیش را بدست آورد. 

 

 

 

دُرنجف از دیدگاه ائمه

امام صادق می‌فرمایند: هرکسی این انگشتر دُر نجف را در دست داشته باشد و گاهی به آن نگاهی بیندازد، خداوند برای هر نگاه آن فرد به این نگین انگشتر ثواب یک زیارت حج و… را در نامه عمل او می‌نویسد که اجر و ثوابش برابر با اجر و ثواب عمل پیامبران و صالحان می‌باشد. اگر رحمت خدا بر شیعیان نبود قیمت هر نگین این سنگ به قدری گران می‌شد که کسی نمی‌توانست آن را بخرد. اما خداوند مهربان آن را بر شیعیان ارزان و فراوان کرد تا همه بتوانند از آن بهره مند گردند.

 

تشخیص دُرنجف اصل

برای تشخیص دُرنجف اصل نشانه آن این است که داخل سنگ آن حباب یا شیارهای ظریفی وجود دارد که اگر نگین آن خیلی شفاف و شبیه به شیشه باشد، تشخیص آن خیلی سخت‌تر می‌شود.

 

 

 

 

 

9+
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *