شرف الشمس

8+

 

شرف الشمس نام دعایی است که هر سال در روز نوزدهم فروردین ماه با آداب خاص، در ساعات به خصوص خود آن را روی نگینی به رنگ زرد می‌نویسند. به این دلیل است که این روز را روز شرف الشمس می‌نامند. اگر این دعا را در روز و ساعات دیگری بر روی نگین بنویسند، این نگین هیچ تاثیری نخواهد داشت.

 

 

 

دعای شرف الشمس تشکیل شده از اسامی اعظم خداوند که به شیوه خاص خود باید آن را نوشت. این اسامی از پنج نام اعظم از قرآن، چهارتا نام اعظم از تورات و چهارتا نام اعظم از انجیل گرفته می‌شود و به صورت حروف ابجد آن‌ها را می‌نویسند. شخصی که این اسامی را روی سنگ می‌خواهد بنویسد باید یک فرد با چنین ویژگی‌هایی باشد: آگاه، پاک، با وضو و قبل از حکاکی روی عقیق زرد رنگ قربانی بدهد. افرادی که این دعا را روی عقیق زرد رنگ می‌نویسند، می‌توانند به جای نوشته از نقوشی که در تورات،انجیل و قرآن هست، بیاورند.برای نوشتن این دعا یک سری قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود، از جمله اندازه الف‌ها باید یکسان باشد، هر خطی دوبار کشیده نشود، در ستاره، میم، ها و واو سوراخ بسته نباشد، خطوط اول و آخر ستاره همدیگر را قطع نکنند و اگر به جای عقیق برروی کاغذ نوشتیم به جای جوهر از گلاب و زعفران برای نوشتن استفاده کنیم.   

 

 

 

دعای شرف الشمس

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم انی اسئلک بالهاء من اسمک الاعظم و بالثلاث العصی و بالالف المق. وم و بالمیم الطمیس الابتر و بالسلم و بالاربعه التی ه ی کالگف بلا معصم و بالهائ المشقوقه و بالواو المعظم صوره اسمک الشریف الاعظم ان تصلی علی سیدنا محمد و آله بعدد حروف ماجری بالقلم و ان تقضی حاجتی.

 

 

 

خواص شرف الشمس

هرکس نگین یا انگشتر یا به هر صورتی شرف الشمس را در دست داشته باشد اگر دعا کند دعاهایش مستجاب می‌شود. برای انواع دردها، امراض و بیماری‌های بدن تاثیر دارد.  کسی که این انگشتر را در دست داشته باشد، اگر مدت زمان زیادی در زندان باشد زود آزاد می‌شود. برای دوری از فقر و حفظ  آن شخص از جانوران، کسب عزت و بزرگی، حفظ بلایا و دوری از حوادث ناگوار در سفر، افزایش رزق و روزی، خیر و نیکی و ایمن بودن از عذاب قبر موثر است. از چشم و نظر آن فرد دور میماند و اگر مورد سحر و جادو قرار بگیرد بر شخصی که این انگشتر را در دست دارد باطل می‌شود. برای کسانی که برای نماز شب می‌خواهند بیدار شوند و سحر خیز باشند موثر است. برای افزایش قدرت بدنی و به خاطر داشتن رنگ زرد عقیق برای پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش و گردش خون و همچنین برروی هضم و جذب بهتر غذا بر بدن مفید می‌باشد.

 

 

 

احادیث

امام موسی کاظم فرمودند: انگشتر زرد رنگ دستتان کنید که سختی‌ها را بر شما آسان می‌گرداند. امام باقر فرمودند: فردی خوشبخت است که در روزهای نوزدهم فروردین و بیست و هفتم ماه رمضان جهت نزدیکی به خدا و آل رسول، دوری از گناهان، وسعت رزق و روزی و برطرف شدن مشکلات این دعا را برروی عقیق زرد حکاکی کند. پیامبر اکرم می‌فرمایند: هرکس یکی از عقیق‌های سرخ و زرد و سفید را در دست داشته باشد، جز خیر و نیکی و زیاد شدن روزی و سلامتی از هر بلاهایی در امان می‌ماند و از شر پادشاه ظالم و از هرچه آدم بد که از آن‌ها می‌ترسد در امان می‌ماند.

 

 

 

8+
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *