ضمیر ناخودآگاه ۳

7+

 

قدرت چیست؟

زندگی ساده است. زندگی تو فقط از دو چیز تشکیل شده است: موارد مثبت و موارد منفی. هر زمینه‌ای از زندگی‌ات سلامتی، پول، روابط، شغل یا شادی برای تو مثبت است یا منفی. تو یا سلامت هستی یا فاقد سلامتی. روابط تو یا خوشحال کننده است یا بحرانی و پیچیده. شغل تو یا پرشور و هیجان و موفقیت آمیز است یا ناراضی کننده و ناکام کننده. تو یا سرشار از شادی هستی یا بیشتر اوقات دل و دماغ نداری. تو یا سال‌های خوب داری یا سال‌های بد، ایام خوش یا ناخوش، روزهای خوب یا بد. اگر در زندگی‌ات موارد منفی بیشتر از موارد مثبت است، در این صورت یک جای کار ایراد دارد و خودت متوجه این مسأله می‌شوی. بدون استثناء هر فردی که زندگی معرکه‌ای دارد، برای رسیدن به چنین جایگاهی از عشق استفاده کرده است. قدرت برخورداری از تمام موارد خوب و مثبت در زندگی، عشق است.

 

ضمیر ناخودآگاه
ضمیر ناخودآگاه

تو مغناطیسی هستی

قانون جذب بی دریغ بر اساس هر آنچه ارائه کنی، تک تک چیزها را به زندگی‎ات تحویل می دهد. تو بر اساس افکار و احساساتی که از خودت ساطع می کنی، همچون آهنربا اوضاع ثروت، سلامت، ارتباطات، شغل و تک تک رویدادها و تجارب زندگی‌ات را جذب می کنی و همان‌ها را دریافت می داری. وقتی افکار و احساساتی مثبت راجع به پول از خودت ساطع کنی، شرایط و افراد و رویدادهایی مثبت را که موجب سرازیر شدن پول بیشتری به سویت می شوند، جذب می‌کنی. با ساطع کردن افکار و احساسات منفی در مورد پول، شرایط و افراد و رویدادهایی منفی را که باعث فقدان پول می شوند، جذب می کنی.‌‌

مهاتما گاندی: من خبر ندارم که مردم آگاهانه قانون عشق را دنبال می کنند یا نه، اما لزومی ندارد از این بابت نگران باشم. قانون عشق دقیقأ عین قانون جاذبه عمل می کند، خواه آن را بپذیریم و خواه نپذیریم.

 

ضمیر ناخودآگاه
ضمیر ناخودآگاه

 فکر خود را تغییر دهید

در درجه‌ی اول به آن‌چه در طول روز به خودتان می‌گویید، توجه و دقت کنید، هر کدام از ما ندایی درونی داریم. به عبارت دیگر، ما با خودمان صحبت می‌کنیم. به هر حال خیلی از حرف‌هایی که می‌زنیم به شکل منفی، انتقادی و ناشی از نشناختن ارزش خودمان است. ممکن است متوجه شوید که دارید فکر می کنید:” من نمی‌توانم این کار را انجام دهم” یا ” من همیشه کارها را خراب می کنم” این افکار بر ضد شما کار می کنند. در عوض با خودتان تکرار کنید که شما می‌توانید و به هدفتان خواهید رسید.

 

ضمیر ناخودآگاه
ضمیر ناخودآگاه

 جاذبه ذهن

اگر تا کنون افکار منفی داشته‌اید، نترسید. افکارتان را مثبت کنید و بدانید که یک فکر مثبت صدها بار قوی‌تر از افکار منفی است. ذهن انسان مانند آهن‌رباست که به هر چیزی فکر کند آن را جذب می کند، حتی اگر خوشش نیاید. البته افکار شما نیاز به زمان دارند، پس افکار خود را آگاهانه انتخاب کنید. اگر مدام به مشکلات مالی خود بیندیشید، هر روز مشکلات مالی بیش‌تر می شود. تمام چیزهایی را که در اطراف خود می‌بینید و گمان می‌کنید که خودشان ایجاد شده‌اند، بازتاب اندیشه‌های خودتان است. یکی از دلایلی که در زندگی خود چیزهایی می‌بینید که نمی‌خواهید چون با دیدن آنها به این فکر می کنید که آن‌ها را نمی‌خواهید و آن را با تمام وجود فریاد مخالفت می‌زنید و ذهن شما آن را جذب می کند.

تنها عاملی که می‌تواند جلوی آن را بگیرد، فقط اندیشه‌های خودتان است. پس گذشته‌ها را رها کنید و با باور این‌که شما آفریننده و خالق زندگی خود هستید می‌توانید خود را از عادت‌ها و محدودیت‌ها رها کنید و از هر چه ناراضی هستید، عوضش کنید و از زندگی لذت ببرید.

از سوی دیگر، اندیشه‌های مثبت روی بدن شما تأثیر مثبت بر جای می‌گذارند، به شما آرامش بیشتری می‌دهند، شما را متمرکزتر و هوشیارتر می‌کنند. اندیشه‌های مثبت، تولید اندورفین را در مغز افزایش می دهند. از شدت درد می‌کاهند و بر میزان لذت می‌افزایند. علاوه بر این، اندیشه‌های مثبت، ارتعاشات انرژی مثبت در شما تولید می‌کنند که در نتیجه آن انرژهای مثبت بیشتری به شما بازگردانده می‌شود.

 

ضمیر ناخودآگاه
ضمیر ناخودآگاه

با ترس‌‌هایتان روبرو شوید و رشد کنید.

برای رسیدن به اهداف و تشخیص توانایی‌تان، باید به سختی کشیدن تمایل داشته باشید و حاضر باشید کارهایی را انجام دهید که از انجام دادنشان می‌ترسید. به این شکل است که شما توانایی‌تان را پرورش می‌دهید. وقتی ترس و اضطراب شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به موجب آن به حرکت خود ادامه نمی‌دهید به این دلیل است که در حال قدم گذاشتن به بیرون از منطقه‌ی آسایش و امنیت خود هستید.

 

ضمیر ناخودآگاه
ضمیر ناخودآگاه

 

 احساسات شما نقش تعیین کننده دارند.

احساسات خود را در شرایط مثبت حفظ کنید. احساساتی از قبیل شادی و نشاط، عشق، خوشبختی، رضایت خاطر، آسودگی خیال، احساس غرور و مباهات، قدرشناسی، قرار گرفتن در آرمیدگی و آرامش از جمله حالات مطلوبی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید. به همین دلیل است که می‌گوییم مدیریت احساسات تا این اندازه مهم است.

پژوهشگران به این نتیجه رسیده‌اند که آن‌چه احساس می‌کنید مهم‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید یا می‌گویید. باید فکری را انتخاب کنید که احساس بهتری تولید کند. اوقات ناخوشایند و دردناک فرصت‌های مناسبی برای رسیدن به رشد معنوی هستند، به ما امکان می‌دهند قدر مواهب زندگی خود را بدانیم.

 

منتظر مطالب بعدی در این زمینه باشید.

 

 


ضمیرناخودآگاه۲


 منابع:

  • کلید اسرار
  • قدرت‌‌
  • معجزه
7+
No votes yet.
Please wait...

One thought on “ضمیر ناخودآگاه ۳”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *