طرز تهیه ی میلک شیک کاپوچینو

1+

میلک شیک کاپوچینو
مواد لازم :
شکلات ۵۰گرم
پودرکاپوچینو ۱بسته
شیر۱چهارم لیوان
بستنی (کاکایویی)۱لیوان
شکلات (رنده شده یا آب شده برای تزیین) مقداری

 

شکلات
میلک شیک کاپوچینو

 

طرزتهیه :
قبل ازهرکاری شکلات را ذوب کنید وبگذارید قدری خنک شود.شیررا داخل بلندر ریخته و شکلات مذاب وسپس یک یا دو قاشق غذاخوری (که البته بنا بر ذایقه ی خودتان می توانید مقدارآن را کم یا زیاد کنید.)پودر کاپوچینو را به آن اضافه می کنیم .
حالا دستگاه را روشن میکنیم تا همه باهم مخلوط شوند.بستنی را از فریزر خارج کنید واجازه دهید کمی نرم شود.حال بستنی کاکایویی راهم داخل مخلوط کن بریزید ودستگاه را چند ثانیه ای روشن کنید تا مواد کاملا با هم ترکیب شوند.

 

کاپوچینو
میلک شیک کاپوچینو

 

میلک شیک شما آماده است.شما می توانید شیرینی میلک شیک را با بالا بردن درصد شکلات تنظیم کنید،به این ترتیب که بنا بر دلخواهتان ازشکلات خیلی خیلی تلخ یا با تلخی کم تر استفاده کنید.
ازآنجایی که این نوشیدنی طعم بسیارقوی ای دارد ،بهتراست درون لیوان های خیلی کوچک وفانتزی سرو شود.روی میلک شیک را می توانید با مقداری شکلات رنده شده یا آب شده تزیین نموده وسرو کنید.
خواص شکلات
دراین بخش از برده شدن نام شکلات استفاده کرده وبه همین بهانه به بیان برخی خواص شکلات میپردازیم شکلات ممکن است خطرابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.نتیجه پژوهشی که در یکی از مجلات پزشکی بریتانیا منتشر شده ،نشان داده است که مصرف شکلات می تواند ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را به یک سوم کاهش دهد.

 

خواص شکلات
شکلات های خوشمزه

 

همچنین شکلات از پوکی استخوان پیشگیری کرده وسرعت پیشرفت آن را کاهش می دهد.شکلات به سالم نگه داشتن قلب وکاهش کلسترول بد کمک کرده وخاصیت کاهش فشارخون وتسهیل گردش خون را نیز دارد.

 

شکلات کاکایویی
خواص شکلات

 

مصرف کاکایو می تواند به افزایش وتسهیل گردش خون درمغز ودیگر اندام ها کمک کند.یکی از اثرات ثابت شده ی دیگرشکلات ،احساس نشاط ورفع خستگی است.هم ترکیب دیگری است که به مقدار جزیی درشکلات موجود است وترکیب این دوماده شیمیایی (واحتمالا دیگر مواد موجود درشکلات) به ایجاد احساس نشاط درمصرف کنندگان شکلات منجر می شود.

 

کاکایو
خواص کاکایو

 

نوش جااان …

منبع:

کتاب کافی شاپ درخانه ازموسسه فانوس دانش 

بهاره منیعی
1+
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *