فولکس واگن بیتل کروکی

6+

 

 

 پس از نقد و صحبت درباره فولکس واگن ما همچنان به بررسی بیتل‌ها می‌پردازیم. چنانچه قبلاً هم گفته شد فولکس واگن از شرکت‌های بزرگ و قابل رقابت با همه گروه‌های خودروسازی دنیا می‌باشد. پس زمانی که دنیا از نوع جدید خودروها در بازارهای خود رونمایی می‌کند، بدیهی است که منتظر طرح جدیدی از این گروه خودرو سازی باشیم.

 

بیتل کروکی ( کانورتیبل) :

بیتل کروکی از جمله بیتل‌هایی است که بعد از ورود به بازار خریداران بیتل‌ها را باز به سمت این خودرو کشاند. گروه‌های خودروسازی و فولکس واگن وارد دوره تازه‌ای از خودروها بودند و رقابت بر سر کروک‌ها بود و این شرکت با بیتل کروکی در تابستانی گرم وار رقابت شد.

 

بیتل کروکی رقابت جهانی
بیتل کروکی رقابت جهانی

 

 

قیمت بیتل‌های کروکی:

قیمت پایه این خودرو ٢١/٣۵٠ یورو می باشد. این خودرو بر روی پلت فرم مشترک جتا و گلف ساخته شده است. این خودرو  با ترکیب عالی خود شباهت چشمگیری به کوپه دارد. سال ساخت بیتل کانورتیبل ٢٠١٣ بوده و وارد بازار رقابت شده است.

 

 

مشخصات بیتل کروکی:

این خودروها دارای سقف پارچه ای می‌باشد و دکمه آن به راحتی و به سرعت هرچه بیشتر حدود (١٠) ثانیه فشرده می شود. در پشت، صندلی‌های عقب جمع می‎‌شود. جالب تر آنکه اگر در حین بسته شدن به مانعی گیر کند به طور کامل عملیات باز و یا بسته شدن کنسل و به حالت اول خود یعنی باز یا بسته برمی گردد. و این سنسور هوشمند کارایی بسزایی در عملکرد کروکی این خودرو دارد. این خودرو دارای ظرفیت ( ۴) می باشد. ولی باز از خدمات جالب این خودرو صندلی‌های تاشو برای راحتی هرچه تمام‌تر سرنشینان خود می باشد. و با تاشدن صندلی‌ها فضای بسیار راحت و جاداری به این خودرو می‌بخشد.

 

نمای داخلی بیتل کروکی
نمای داخلی بیتل کروکی

 

 

سیستم پیشرانه بیتل کروکی :

این خودرو را می‌توان به سه پیشرانه مختلف خریداری کنید :
A : موتور ٢/۵ لیتری ۵ سیلندر خطی که قادر است ١٧٠ اسب بخار نیرو، ٢۴٠نیوتن متر کشتاور تولید کند. و این نیرو از طریق جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل شده و سرنشینان را به صندلی‌های خود می‌چسباند مصرف آن ۵/٧ لیتر در هر ١٠٠ کیلومتر می‌باشد. ( پاسات این پیشرانه را در خود دارد ).
B : موتور ٢ لیتری چهار سیلندر دیزلی با ١۴٠ اسب بخار قدرت و ٣٢٠ نیوتن‌متر گشتاور که برای این پیشرانه دو گیربکس ۶ سرعته خودکار و دستی در نظرگرفته، مصرف این موتور ۶/٩ لیتر در ١٠٠ کیلومتر می باشد.
C : موتور ٢ لیتری ۴ سیلندر مجهز به توربو شارژ که قادر است ٢٠٠ اسب بخار قدرت و ٢٨٠ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند، این نیرو از طریق گیربکس ۶ سرعته خودکار دو کلاچه به چرخ‌ها منتقل می شود.

 

نمای خارجی بیتل کروکی
نمای خارجی بیتل کروکی

 

دیگر امکانات بیتل کروکی : 

سیستم صوتی ( داری ٨ بلندگو
تهویه هوا
فرمان هدایت بندی 
کیسه هوا (۶عددی)
سیستم ضد سرقت
ریموت کنترول
دزدگیر
استارت بدونه ملید
سیستم خودکار ورود بدون کلید 
قفل مرکزی 
داری سیستم‌های پایداری و کمک راننده : 
EDL
EBA
ESC
HBA
ASR
XDS
EBD
ABS

 

لذت بیتل کروکی: 

چنانچه سوار چنین خودرویی نشده اید آن را به شما پیشنهاد می‌کنم. لذت خوب رانندگی با این خودرو آرامش مثال زدنی به همراه دارد. حتی اگر درهوای سرد نیز دوست ندارید سقف کروک آن را ببندین و این لذت را چه در گرمای تابستان و چه در سرمای زمستان تجربه کنید.


علیرضا صلواتی فرد
6+
No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *