فیروزه؛سمبل دوستی

9+

 

تاریخچه سنگ فیروزه

سنگ فیروزه در سراسر دنیا یافت می‌شود و تاریخ آن به عنوان سنگی معنوی به هفت هزار و پانصد سال پیش باز می‌گردد. از بهترین سنگ فیروزه در دنیا، سنگ فیروزه ایرانی است که معادن این سنگ در ایران جزو اولین معادن در دنیا می‌باشند: مانند معدن باغو دامغان و کرمان و معدن عبدالله گیوه که به قوچانی معروف است و از بهترین معادن فیروزه است. بهترین فیروزه دنیا فیروزه نیشابور است. چین، آمریکای شمالی و جنوبی، عربستان صعودی و تبت از منابع آن محسوب می‌شود. ویرجینیا معدن یکی از کمیاب‌ترین فیروزه است. در قرن پانزدهم از سنگ فیروزه به عنوان ابزار پزشکی و به عنوان پادزهری در برابر سموم استفاده می‌کردند.

 

 

 

علت رنگ آبی و سبز در فیروزه

سنگ فیروزه اولین سنگی است که به دلیل رنگش استخراج شد. زیرا رنگ آن بستگی دارد به میزان آهن، مس، آلومینیوم و اسید فلوئوریدریک موجود در ترکیب آن از آبی آسمانی تا رنگ سبز تغییرپذیر است و بدین ترتیب محلول فیروزه در بین سنگها رسوب می‌کند و فیروزه تشکیل می شود. اگر آهن در ساختمان فیروزه باشد، رنگ فیروزه سبز می‌شود. نام دیگر سنگ فیروزه کورتویز می‌باشد. فیروزه سنگی بسیار پیچیده و وسواسی است که در واقع از آلومینیوم فسفات آبدار مس است که به دو نوع عجمی (صاف و بدون رگه) و شجری (نقش و نگار)  تقسیم می‌شود.

 

 

 

احادیث درباره انگشتر فیروزه

پیامبر اکرم می‌فرمایند: خداوند می‌فرماید که همانا من خجالت می‌کشم از بنده ای که دستهایش را به سوی من دراز کند در حالی‌که انگشتر فیروزه در دست داشته باشد و من دعایش را برآورده نکنم. امام صادق فرمودند: هرکس انگشتر فیروزه در دست کند آن دست فقیر نمی‌شود.

 

 

 

خواص سنگ فیروزه

از مهمترین خاصیت آن دفع چشم زخم و چشم نظر و دور کردن بلایا و حوادث می‌باشد. انرژیهای منفی را دور می‌کند و برای رونق گرفتن و آسان شدن کسب و کار بسیار مفید است. سنگ فیروزه یک سنگ قدرت است که به عنوان ابزار مدیتیشن به پاکسازی ذهن شما کمک می‌کند. نگاه کردن به فیروزه چشم را تقویت کرده و برای درمان آب مروارید موثر است. فیروزه قلب را تقویت کرده و افسردگی و ناراحتی‌های عصبی را درمان و باعث آرامش می‌شود. از خواص دیگر این سنگ این است که زندگی زناشویی را هماهنگ می‌کند و اگر به عنوان هدیه به شخصی بدهیم برای آن شخص ثروت و خوشبختی به همراه دارد. فیروزه سمبل درخشندگی، خلوص و مهر و علاقه و دوستی را حفظ می‌کند و در طول زمان دشمن را به دوست تبدیل می‌کند.

 

 

 

خواص پزشکی سنگ فیروزه

انگشتر فیروزه در درمان سردرد مفید می‌باشد و باعث تقویت تمامی اعضای بدن و ترمیم بافت‌های بدن موثر است. این سنگ این خاصیت را دارد که اگر برروی قسمتی از بدن که دچار بیماری است بگذاریم آن بیماری به درون سنگ کشیده می‌شود و از بدن خارج می‌شود. گذاشتن سنگ فیروزه برروی چاکرای گلو برای درمان گلودرد، تقویت تارهای صوتی و بیماری ریوی و تنفسی مفید است.این سنگ نیز به درمان روماتیسم، نقرس، مشکلات معده و بیماری‌های ویروسی کمک می‌کند. توصیه می‌شود که زنان باردار این سنگ را همراهشون داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9+
No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *