فیروزه؛سمبل دوستی

 

تاریخچه سنگ فیروزه

سنگ فیروزه در سراسر دنیا یافت می‌شود و تاریخ آن به عنوان سنگی معنوی به هفت هزار و پانصد سال پیش باز می‌گردد. از بهترین سنگ فیروزه در دنیا، سنگ فیروزه ایرانی است که معادن این سنگ در ایران جزو اولین معادن در دنیا می‌باشند: مانند معدن باغو دامغان و کرمان و معدن عبدالله گیوه که به قوچانی معروف است و از بهترین معادن فیروزه است. بهترین فیروزه دنیا فیروزه نیشابور است. چین، آمریکای شمالی و جنوبی، عربستان صعودی و تبت از منابع آن محسوب می‌شود. ویرجینیا معدن یکی از کمیاب‌ترین فیروزه است. در قرن پانزدهم از سنگ فیروزه به عنوان ابزار پزشکی و به عنوان پادزهری در برابر سموم استفاده می‌کردند.

 

 

 

علت رنگ آبی و سبز در فیروزه

سنگ فیروزه اولین سنگی است که به دلیل رنگش استخراج شد. زیرا رنگ آن بستگی دارد به میزان آهن، مس، آلومینیوم و اسید فلوئوریدریک موجود در ترکیب آن از آبی آسمانی تا رنگ سبز تغییرپذیر است و بدین ترتیب محلول فیروزه در بین سنگها رسوب می‌کند و فیروزه تشکیل می شود. اگر آهن در ساختمان فیروزه باشد، رنگ فیروزه سبز می‌شود. نام دیگر سنگ فیروزه کورتویز می‌باشد. فیروزه سنگی بسیار پیچیده و وسواسی است که در واقع از آلومینیوم فسفات آبدار مس است که به دو نوع عجمی (صاف و بدون رگه) و شجری (نقش و نگار)  تقسیم می‌شود.

 

 

 

احادیث درباره انگشتر فیروزه

پیامبر اکرم می‌فرمایند: خداوند می‌فرماید که همانا من خجالت می‌کشم از بنده ای که دستهایش را به سوی من دراز کند در حالی‌که انگشتر فیروزه در دست داشته باشد و من دعایش را برآورده نکنم. امام صادق فرمودند: هرکس انگشتر فیروزه در دست کند آن دست فقیر نمی‌شود.

 

 

 

خواص سنگ فیروزه

از مهمترین خاصیت آن دفع چشم زخم و چشم نظر و دور کردن بلایا و حوادث می‌باشد. انرژیهای منفی را دور می‌کند و برای رونق گرفتن و آسان شدن کسب و کار بسیار مفید است. سنگ فیروزه یک سنگ قدرت است که به عنوان ابزار مدیتیشن به پاکسازی ذهن شما کمک می‌کند. نگاه کردن به فیروزه چشم را تقویت کرده و برای درمان آب مروارید موثر است. فیروزه قلب را تقویت کرده و افسردگی و ناراحتی‌های عصبی را درمان و باعث آرامش می‌شود. از خواص دیگر این سنگ این است که زندگی زناشویی را هماهنگ می‌کند و اگر به عنوان هدیه به شخصی بدهیم برای آن شخص ثروت و خوشبختی به همراه دارد. فیروزه سمبل درخشندگی، خلوص و مهر و علاقه و دوستی را حفظ می‌کند و در طول زمان دشمن را به دوست تبدیل می‌کند.

 

 

 

خواص پزشکی سنگ فیروزه

انگشتر فیروزه در درمان سردرد مفید می‌باشد و باعث تقویت تمامی اعضای بدن و ترمیم بافت‌های بدن موثر است. این سنگ این خاصیت را دارد که اگر برروی قسمتی از بدن که دچار بیماری است بگذاریم آن بیماری به درون سنگ کشیده می‌شود و از بدن خارج می‌شود. گذاشتن سنگ فیروزه برروی چاکرای گلو برای درمان گلودرد، تقویت تارهای صوتی و بیماری ریوی و تنفسی مفید است.این سنگ نیز به درمان روماتیسم، نقرس، مشکلات معده و بیماری‌های ویروسی کمک می‌کند. توصیه می‌شود که زنان باردار این سنگ را همراهشون داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *