ما بخش کوچکی از جهان هر روز اطرافمان هستیم.

2+

 

این متن را به تمام کسانی که خواهان تغییر زندگی خود هستند پیشنهاد می‌کنم.

 

همه انسان‌ها جهت تاثیرپذیری از اطرافیانشان بسیار مستعد هستند.
آیا شما هم کودک پنج ساله و آرامی را دیده‌اید که پس از رفتن به کودکستان در زمان کوتاه الفاظ رکیک را آموخته است؟؟

ما به بخشی از محیط جدایی‌ناپذیر خود تبدیل می‌شویم و هیچ کداممان از تاثیرات دنیای پیرامونمان، دوستان، خانواده یا همکاران و همینطور رادیو، تلویزیون، کتاب‌ها و نشریات مصونیت نداریم. بنابراین بیایید بی‌جهت خودمان را با این عقیده که هیچ‌چیز و هیچ‌کس نمی‌تواند مرا تحت تاثیر قرار بدهد، فریب ندهیم. افکار، احساسات، اهداف، عکس‌العمل‌ها و عملکردهای ما همواره توسط محیط و افرادی که با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم، شکل می‌گیرند.

فردی به تازگی در کارخانه‌ای مشغول به کار شده بود، او اوایل کارش از همان ده دقیقه استراحت معمول کارخانه برای استراحت و خوردن قهوه استفاده می‌کرد اما دوستانش این کار را نمی‌‎کردند و اغلب زمان استراحتشان را نیم ساعت طول می‌دادند.
فرد به همکارانش می‌گفت: ((هی رفقا جریان چیه؟ کارتان درست نیست!!))
با گذشت دو هفته زمان استراحت او نیز به بیست دقیقه می‌رسد و حدود یکماه بعد این زمان به نیم ساعت نزدیک می‌شود. ده سال بعد، فرد بیشترین زمان استراحت را در کارخانه خواهد داشت. حالا دیگر همکارانش او را کاملا تحت تاثیر قرار داده‌اند و او روش و شیوه آن‌ها را برگزیده است.

 

 

یکی‌دیگر از مسائل قابل توجه و شگفت‌انگیز این است که انسان‌ها کاملا به تغییرات و تحولات‌ درونی ذهنشان خو می‌گیرند و دیگر آن را احساس نمی‌کنند. دقیقا مثل اینکه پس از مدتی یا چند هفته زندگی در هوای تمیز و آزاد به هوای آلوده شهرمان برمی‌گردیم و تازه آن وقت است که متوجه می‌شویم که تا چه اندازه به تنفس در هوای آلوده عادت کرده‌ایم.
اگر با اشخاصی که دائما از دیگران انتقاد می‌کنند ارتباط برقرار کنیم، عیب‌جویی و انتقاد‌کردن را می‌آموزیم. اگر با افراد شاد و با نشاط ارتباط برقرار کنیم، شاد‌بودن را فرا می‌گیریم. انسان‌های ماجراجو ما را ماجراجو می‌کنند و افراد ثروتمند ما را به سمت جمع‌آوری ثروت سوق می‌دهند.
این‌ها همه به این معناست که ما باید قبل از هر کاری تصمیم بگیریم از زندگی خود چه می‌خواهیم و بر اساس همان خواسته‌هایمان همراهان خود را انتخاب کنیم. شاید بگویید: (( این کار چندان ساده‌ای نیست، شاید بعضی از دوستانمان با چنین کاری ناراحت شوند.)) درست می‌گویید اما این زندگی شماست!
شاید فرد بگویید من هیچ وقت پول ندارم، بیشتر اوقات افسرده و ناراحتم، کارم چندان جذابیتی ندارد، اغلب بیمار و مریضم، جایی نمی‌روم و هرگز کار هیجان‌انگیز و جالبی انجام نمی‌‍دهم و شما بعد از مدت کوتاهی حتما متوجه خواهیدشد که بهترین دوستان فرد حتما افرادی هستند که همواره بی‌پول‌اند، اغلب افسرده‌اند، کارشان خسته‌کننده و کسالت‌آور است، معمولا بیمارند و جایی نمی‌روند و امیدوارند که زندگی هیجان‌انگیز و جالبی داشته باشند اما آیا واقعا این‌ مسال اتفاقی هستند؟؟؟؟

ما هم قصد نداریم درباره زندگی فرد قضاوت و داوری کنیم، اما اگر او بخواهد زندگی بهتری داشته باشد، باید قبل از هر کاری نگاهی به اطرافش بیندازد و ببیند در تمام این سال‌ها چه بلایی بر سر خود و زندگیش آورده‌است.
این عجیب نیست که نود درصد بچه‌هایی که والدینشان سیگاری هستند، به سمت سیگار کشیده می‌شوند.
چاقی تا حدودی یک مشکل محیطی است. آدم‌های مستمند با فقرا دوست می‌شوند و ثروتمندان با اغنیا. دوستان آدم‌های موفق، انسان‌های موفقی هستند و این داستان هم‌چنان ادامه دارد….

 

اگر واقعا برای تغییر زندگیتان مصمم هستید، برای تغییر محیط اطرافتان نیز جدی باشید.

2+
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

4 thoughts on “ما بخش کوچکی از جهان هر روز اطرافمان هستیم.”

 1. متأسفانه از محیط تأثیر زیادی می گیریم چه تأثیر خوب چه تأثیر بعد.

  0
  No votes yet.
  Please wait...
 2. هر چند که در ایده آل ترین حالت ممکن باید بر اطراف تأثیر گذار باشیم اما بواقع تأثیر محیز بر فرد برای بسیاری از مردم انکار نا پذیر است. خوشبخت کسانی که جمعی خوب در کنار خود دارند

  0
  No votes yet.
  Please wait...
 3. سلام ممنون مطلب جالبی بود

  0
  No votes yet.
  Please wait...
 4. سلام. مطلب بسیار عالی ومفید بود.

  0
  No votes yet.
  Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *