مقایسه تویوتا کمری و هیوندای سوناتا (۲۰۱۸) قسمت دوم

3+

حالت‌های رانندگی متفاوتی برای تغییر عکس‌العمل خودرو تعبیه شده است اما صرف‌نظر از حالت انتخابی، کمری هنوز هم شخصیت یکسانی دارد. این سدان محبوب ژاپنی راحت بوده و هندلینگ و رفتار جاده‌ای قابل پیش‌بینی‌ای دارد و همچنین در کابین سکوت عالی حاکم است.
عملکرد کمری جدید همانند یک خودروی بزرگ بوده اما با ناهنجاری همراه نیست ، این محصول برای سفرهای طولانی کاملاً مناسب می‌باشد.

 

خب پس از بررسی مفصل کمری ۲۰۱۸ بهتر است رقیب معروف این خودرو یعنی هیوندای سوناتا را دریابیم. شما در سوناتا طراحی بسیار محافظه‌کارتری را شاهد خواهید بود. این طراحی باعث ایجاد نظرات متفاوت نمی‌شود. جلو پنجره جدید سوناتا جذاب بوده اما فاصله بین قطعات را نمی‌توان نادیده گرفت.

طراحی کابین نیز به اندازه کمری شیک و خوش‌ تیپ از کار درنیامده اما طراحی سرزنده‌ تری دارد. هر دو خودرو دارای صفحه لمسی ۸ اینچی بزرگی هستند که استفاده از آن‌ها آسان بوده اما وجود سیستم‌های اندروید اتو و اپل کارپلی در سوناتا یک مزیت بسیار بزرگ است.

 

تجهیزات متقاعد کننده بیشتری در سوناتا وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به صندلی‌های تهویه دار و غربیلک فرمان گرم شونده اشاره کرد. همچنین آفتاب‌گیری هم برای شیشه‌های عقب در نظر گرفته شده است. اگرچه فضاهای ذخیره‌ای کابین سوناتا کمتر بوده اما در داشبورد فضای هوشمندی وجود دارد که می‌توانید گوشی را در آن قرار دهید.

 

صندلی‌های عقب سوناتا از نظر فضای پا کمی تنگ‌تر از کمری هستند اما راحتی آن کلاً بیشتر است. صندوق این سدان کره‌ای نیز جادارتر از کمری می‌باشد. استراحتگاه دست عقب سوناتا بسیار بهتر از کمری بوده و دکمه مخفی روی نشان لوگوی پشتی هیوندای برای باز کردن صندوق وجود دارد.

با شروع راندن سوناتا می‌توانید تفاوت آن با کمری را احساس کنید. پیشرانه ۴ سیلندر توربوی این خودرو خروجی ۲۴۵ اسب بخاری و گشتاور ۳۵۲ نیوتون متری دارد که هر دو کمتر از کمری می‌باشد اما به دلیل ارائه گشتاور در دورهای پایین این سوناتا است که در آغاز حرکت پاسخگوتر و قوی‌تر احساس می‌شود.

گیربکس این خودرو نیز احساس نرمال‌ تری داشته و البته در سوناتا هم حالت‌های رانندگی متفاوتی وجود دارد که عکس‌العمل گیربکس را تغییر می‌دهد اما باعث احساس ناهنجاری موجود در کمری نمی‌شود.

پیشرانه سوناتا قوی‌تر حس می‌شود اما متأسفانه سر و صدای بیشتری نیز به گوش می‌رسد. صدای اگزوز سوناتا عمیق بوده و شاید برای این کلاس کمی غیرعادی به نظر برسد. علاوه بر این، صدای بیشتری در کابین سوناتا وجود دارد. این امر کمی عصبی کننده بوده اما فکر می‌کنم احساس رانندگی و عملکرد پیشرانه آن طبیعی‌تر بوده و برای استفاده روزمره مفیدتر است.

این خودرو همان سیستم‌های دستیار رانندگی کمری را دارا میباشد . سوناتا فاقد دوربین ۳۶۰ درجه یا هدآپ دیسپلی کمری بوده اما خب این موارد تعیین کننده نیستند.

تکه نهایی این پازل قیمت و ارزش سوناتا است که در آمریکا حدود ۳۲ هزار دلار قیمت داشته و کمتر از کمری می‌باشد.

هر دو خودرو مصرف سوخت ترکیبی ۹ لیتر در هر صد کیلومتر را داشته اما سوناتا حتی با وجود پیشرانه‌ای توربو نیازی به بنزین سوپر ندارد.

این دو خودرو به نوعی پرفروش‌ترین محصولات کمپانی خود می‌باشند. اگرچه کمری در نسل کاملاً جدید خود بوده اما در مقایسه با سوناتا پکیج کاملی را ارائه نمی‌کند.

سوناتا ارزان‌تر بوده و در جاده احساس طبیعی‌تری داشته و تمامی تجهیزات موردنیاز و معقول را ارائه کرده و یک انتخاب ایده آل برای افرادی است که به دنبال سدانی جدید می‌باشند.

تویوتا کمری V6 XLE 2018

نقاط قوت: طراحی جذاب بدنه، کابین شیک، تکنولوژی‌های جذاب

نقاط ضعف: گیربکس عجیب‌وغریب، فضای بار کم، عدم وجود اندروید اتو

هیوندای سوناتا ۰T اسپورت ۲۰۱۸

نقاط قوت: قیمت، قوای محرکه قوی، تجهیزات متقاعد کننده

نقاط ضعف: صدای زیاد کابین، استایل محافظه‌کارانه

3+
No votes yet.
Please wait...