مناطق دیدنی کیش قسمت دوم

2+

درخت سبز
در انتهای طولانی ترین مسیرآبرفتی باستانی کیش ,آب های سطحی به قسمتی از منطقه شمالی جزیره که به دره پرتغالی ها معروف است سرازیر می شوند.به همین دلیل این منطقه بسیار سرسبز ودیدنی می باشد.دراطراف یکی از درختان کهنسال لورجزیره مجموعه ی درخت سبز احداث شده است.

 

 

سرسبزی محوطه ی اطراف ,ساختمان ها ونرده های چوبی تداعی کننده مناطق شمالی کشور می باشد اما عاملی که گردشگران را به بازدید ازاین منطقه ی زیبا فرا می خواند وجود افسانه ای درخت سبزمی باشد.درخت سبز کهنسال ترین درخت (لور)در جزیره می باشد که قدمت آن بین ۵۰۰تا۶۰۰سال است.مردم به دلیل اینکه اعتقاد دارند این درخت شگون دارد پارچه ها یا نخ هایی به شاخه های آن می بندند برای برآورده شدن حاجات ونیازهایشان …

 

 

مجموعه درخت سبز دارای آلاچیق های زیبا ومحل های زیادی برای پخت کباب می باشد.مسیرهای پیاده رو با چراغ های فانوسی شکل درمیان فضای سبزوپرازگل های کاغذی شما را به سوی جاذبه اصلی مجموعه می برد.امکانات مجموعه درخت سبز شامل نمازخانه,رستوران فصلی,بوفه وسرویس بهداشتی می باشد.

 

 

درخت لوریا انجیر معابد معروف ترین گونه درختی جزیره می باشد.این نوع ازدرخت در نواحی جنوبی ایران رشد می کند,پوست کهنسال درخت لور وبرگ ها و ریشه هایش که از بدنه ی اصلی آن آویزان است آن را از سایردرختان متمایز می کند.ریشه ی درختان طوری رشد می کند که درخت مانند چتری برروی زمین سایه می افکند وتا چندصدسال عمر می کند.

 

 

بوستان آهوان
یکی دیگر از مناطق گردشگری ودیدنی جزیره زیبای کیش بوستان آهوان می باشد.بوستان آهوان کیش با مساحتی حدود ۲هکتار درانتهای خیابان فردوسی جزیره کیش قراردارد.

 

 

 

دربوستان آهوان کیش گونه هایی از آهوها به صورت آزاد درفضای بوستان زندگی می کنند.درسال ۱۳۶۳,حدود۳۰گونه آهو برای تکثیرازجزیره خارک به کیش آورده شد.

 

 

 

 

علاوه برآهوها حیوانات دیگری از جمله شغال,میمون,شیر,گوزن,روباه وانواعی از پرندگان نگهداری می شوند.
وسایل بازی وتفریح هم برای کودکان دراین بوستان زیبا وجود دارد تا کودکان سرگرم بازی شوند.

 

 

اسکله تفریحی کیش

یکی ازجذاب ترین مناطق دیدنی کیش اسکله تفریحی کیش می باشد که درلیست ۱۶جاذبه برتر ودیدنی کیش قراردارد.اسکله درساحل جزیره کیش واقع شده است .این اسکله توسط متخصصان ایرانی طراحی وساخته شده است .

 

 

 

طول اسکله چیزی حدود ۴۳۷متر می باشد.شما می توانید ساعتها روی اسکله پیاده روی کنید وازدیدن مناطق اطراف اسکله لذت ببرید.

 

 

وجود کافه ,رستوران و مراکز تفریحی در اطراف اسکله می تواند لحظات لذت بخشی را برای شما به همراه داشته باشد.در نزدیک اسکله مراکز تفریحی دیگری از جمله بولینگ مریم کیش,سینما ۴بعدی وکلوپ تفریحات دریایی وجود دارد که میتواند ساعتها شما را سرگرم و فارغ از دغدغه های زندگی روزمره بکند.

 

 

به جزیره زیبای کیش سفر کنید وشاهد این همه زیبایی و تفریحات لذت بخش باشید.
سفرتان خوش …

2+
No votes yet.
Please wait...