مُشک و معروف‌ترین برندهای عطر

2+

 

عطرهای جانوری، قدرتمند، نافذ، انگیزاننده و چالش بر انگیز هستند و به لطف جسارت، نبوغ و هنر عطرسازان معاصر، از روایحی چند وجهی و فاخر برخوردار هستند که استفاده از آن ها و لمس فضای شگفت انگیز این آثار، برای هر علاقمند به جهان عطر، تجربه ای بکر خواهد بود. در این بخش، ضمن احترام به شاهکارهای Beaver از لاین Zoologist Perfumes و Salome از خانهPapillon Artisan Perfumes، تعداد از عطرهای برجسته با رایحه غالب نوت های مشک جانوری را تقدیم حضور شما عزیزان خواهیم کرد.

بیشتر ترکیبات مُشک مشکی در نت پایه استفاده می شوند. رایحه ی ملایم، گرم و پودری مشک، پایه ی مناسبی را برای نت های آغازین و میانی فرار مهیا می سازد. به علاوه مشک باعث پایان پودری شگفت انگیزی می شود. جایی که در انتهای کار، جذابیت و فریبندگی خود را آشکار می سازد. در حالیکه از مشک به عنوان یکی از بیس نت ها استفاده می شود، استفاده از آن در نت میانی انجام نمی شود زیرا مقدار بالای مشک در عطر می تواند ناخوشایند باشد و این می تواند ریسک بزرگی برای عطرساز در طراحی عطرش باشد.

Loody Gritti

Loody Gritti
Loody Gritti

 

لودی، نمایشی شگفت انگیز، مقتدر و مغرور از یک رایحه جانوری است که در نهایت غنا، لطافت و دلربایی به اجرا در آمده است. رایحه ای عمیق و پیچیده از وجوه جانوری و فکال مشک و عنبر که با چرم و سایه هایی از عود بر آن تأکید شده و با آمیزش وجوه تاریک و دودی عود و چرم بر بستری از نوت های چوبی، ابریشم رز را برای هرچه غنی جلوه دادن این فضا، فرا می خوانند. عطری از فضایی چرکین و جانوری، در تن پوشی ابریشمین و لطیف از رز.

 

Dzing! L`Artisan Parfumeur

 

Dzing! L`Artisan Parfumeur
Dzing! L`Artisan Parfumeur

گرمای چرب و حیوانی، دودی و چرمی این عطر که با پلی از زعفران در لایه هایی از آکورد کارامل، دارچین و نوت های شیرین آمیخته است و با لمسی از شیرینی خاکی و ادویه ای تونکا، کامل می شود؛ شما را مسحور این همه هنر، ظرافت و احساس خواهد ساخت. زینگ، یک عطر جانوری غافلگیر کننده است که باید از آن بعنوان ستاره درخشان مجموعه روایح جانوری یاد کرد.

Jus Interdit Jovoy Paris

 

Jus Interdit Jovoy Paris
Jus Interdit Jovoy Paris

عود، بنزویین و روغن سیپریول که فضایی تاریک، صمغی و عمیق به فضا بخشیده اند با لمسی از لطافت گل ها، بر بستری از پچولی نقش بسته اند تا همراه شایسته ای باشند برای گرمای مطبوع و انگیزاننده هیراکس. عطری زیبا، با مشخصه های خانه ژووی که در نهایت شکوه و تجمل، قدم در گروه آثار مشک-حیوانی گذاشته است.

Musc Ravageur Frederic Malle

 

ماسک غاواژه، پس از یک غافلگیری تلخ و دارویی در آغاز؛ در ادامه، عطری از تقابل مشک جانوری و چرکین تقویت شده با نوت های ادویه ای و گیاهی، با گرمای لذیذ و دلچسب وانیل، کارامل و دارچین خواهد بود که با ظرافتی مثال زدنی، در پایه ای دودی، چوبی و آمبری، ادغام شده است.

Montecristo Masque

 

مونت کریستو، عطری خاطره انگیز، صمیمی و گرم، در عین حال چالش بر انگیز و مرموز است. رایحه ای برخاسته از وجوه خشک و دودی تنباکو که با نوت های چوبی و چرم بر آن تأکید شده و در ادامه، بسوی فضایی ایندولیک و جانوری از چرم، ادویه ها و هیراکس، حرکت می کند. عطری قدرتمند و در هم تنیده که از فضاهایی آشنا اما پر رمز و راز، سخن می گوید.

 

 

Silver Musk Nasomatto

عطری ساده، درخشان و ظریف از مشک. مشک مدرن و صنعتی که با رایحه ای تازه، خنک و تمیز، با لمسی از فضای آثار لاین نازوماتو ارائه شده است.

Musk Lorenzo Villoresi

 

گرم، اغواگر، گیرا و انگیزاننده؛ نافذ و پر زرق و برق. مشک لورنتزو، سفری به ریشه ها و تاریخ مشک است. اشاره ای به اساس و درونمایه مشک: یک رایحه لوکس و وسوسه انگیز. نمایش ویللورزی با مشک، همچون دیگر آثار لاین انحصاری او، بسیار باکیفیت و صیقل خورده است. عطری گرم، خامه ای، پودری، درخشان، ملایم و شیرین از مشک که با لایه هایی از رز و آکورد کهربا غنی شده است.

Oudh Infini Parfums Dusita

 

تمامی آکوردها و نوت هایی که جهت شکل دهی فضای شگفت انگیز و پرچالش این عطر بکار گرفته شده اند؛ در هماهنگی و انسجامی خیره کننده به جریان افتاده اند تا زینت بخش لبه های سرکش و جانوری آن شوند. فضایی از سیوت و مشک، چرکین و حیوانی که در خود، لطافت های رز، غنای بنزویین و لمسی عودی-صمغی را جای داده اند. یک تجربه بی مانند و شگفت انگیز از روایح جانوری!

اگر می خواهید یک تصور خوب از شخصیت حیوانی و وحشی مشک داشته باشید Muscs Koublai Khan از سرج لوتنز را تست کنید. این عطر ترکیبی از مشک های طبیعی زباد، بیدستر و ambrette می باشدکه با گل رز، زیره و نعناع هندی یک عطر قدرتمند و با کیفیت برای استفاده مشترک اقایان و خانمها را می سازد.

 

 

برای داشتن یک تجربه از مُشک شرقی، Musc Ravageur  از فردریک مال را انتخاب کنید. این عطر ادویه ای که توسط موریس روسل طراحی شده است آغازی با ترنج و

دارچین دارد که در ادامه با مُشکی اغواگر و حسی وانیلی پیش می رود. عطری با شخصیت چندوجهی و پخش بوی بالا 

 

 

اگر حس حیوانی مشک برایتان خوشایند نیست، Musc Nomade از  آنیک گوتال را تجربه کنید. این عطر ثابت می کند که چطور مشک می تواند متفاوت باشد. در این عطر رایحه ای از ترکیب مشک سفید با دانه تونکا، گل لادن و چوب بمبئی با ترکیبی از یک دسته گل را شاهد خواهید بود. این کار ثابت می کند که عطرهای دارای مشک الزامی ندارند که دارای حس مردانه و حیوانی باشند. کاملا برعکس، Musc Nomade عطری با رایحه ی تمیز و منحصربفرد مشک است که در قالب عطرهای وحشی و مشکی چرک نمیگنجد. اما همچنان حس اغواگری خود را حفظ کرده است.


منابع :

 1.  parfumplusmag.fourplusmedia.com/?p=4634
 2. eloisedreyer.com/winter-musk-haves
 3. royalatr.com
 4. Wikipedia.org
 5. liliome.ir
 6. luxbuyer.ir
 7. uk.ilovevaquero.com
 8. szmn.eco.nsc.ru
 9. www.znanijamira.ru

محسن شیروانی

 

2+
No votes yet.
Please wait...

2 thoughts on “مُشک و معروف‌ترین برندهای عطر”

 1. ما از کجا میتونیم اصل وفیک بودن این عطرهارو تشخیص بدیم؟

  0
  No votes yet.
  Please wait...
 2. چه اطلاعات جالب وکاملی در مورد عطرهای ماندگار ,ممنون اقای شیروانی

  0
  No votes yet.
  Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *