نگاه کلی به دو طرح بیتل قدیم و جدید

7+

 

من بسیار درگیر و شیفته شرکت خودروسازی فولکس واگن شده‌ام. این شرکت از جمله شرکت‌های خودروسازی مورد علاقۀ من است. و در جاهای مختلف از جمله مجلات، سایت‌ها، به جستجوی همیشگی این خودرو پرداخته‌ام و شما را به خواندن ادامۀ مطالب در راستای مقایسۀ دو طرح بیتل قدیم و جدید دعوت می‌کنم. 

 

به چالش کشیدن دو طرح بیتل جدید و قدیم

 

 نگاه کلی:

شرکت بزرگ فولکس واگن از گذشته تا بحال پیشرو در صنعت عظیم خودروسازی بوده و هست. سیاست‌های کلی این شرکت بزرگ در راستای برنامه‌ریزی کلی برای سرنشینان و مالکان خودرو، امنیت، آسایش و خدمات بسیار فراوان بوده است. و اینک نگاه کلی به دو نوع بیتل قدیم و بیتل جدید را داریم که می‌توان از مشخصات ظاهری و مشخصات فنی و موتور آن‌ها، برداشت صحیح را داشت.

 

بیتل طرح قدیم :

این نوع بیتل در نهایت زیبایی و وقار بدنه در زمان خود بوده است. این خودرو با گلگیرهای پف کرده، چراغ‌های بزرگ و بدنۀ عالی دارای شیب خاص چه در جلو و عقب ماشین، لاستیک‌های باریک با طرح‌های زیبای دور سفید که در آن زمان از ویژگی‌های خودروها به شمار می‌آمد، لوله اگزوز باریک و دوگانه، دید لذت‌بخش به خاطر طراحی و شکل شیشه‌ها برای بازدید نمای بیرون از خودرو، موتور ١۵٠٠ سی سی در عقب، همه و همه از جذابیت‌های کلی بیرونی این خودرو می‌باشد.
بعد از ورود به داخل خودرو، بر خلاف جثۀ کوچک بیتل به شکل جالبی با فضای نسبتاً باز و جادار روبرو می‌شویم. در داخل به هیچ عنوان با لوازم و امکانات لوکس روبرو نمی‌شوید. و از نظر من این نیز خود یک زیبایی خاص می‌باشد که در بیتل طرح قدیم، همه دارندگان این خودرو را جذب خود کرده بود. داشبرد آن با خطوط زیبای فلزی، فرمان نازک استخوانی شکل که در روی آن اهرم بوق قرار دارد، فضای شیشه‌ها که بسیار دلچسب است و دید خوبی به رانندگان می‌دهد و داری دو پنل آمپر و ساعت آنالوگ جالب و سرعت سنج خودرو می‌باشد.

 

نمای داخلی بیتل طرح قدیم
نمای داخلی بیتل طرح قدیم

 

بیتل جدید (٢٠١٣):

این نوع بیتل، یعنی بیتل طرح جدید با پایه‌ای از طراحی بیتل قدیم است که دارای شکوه و وقار خود می‌باشد. این خودرو با طراحی جدید با بحث رقابت در بازار خودروهای کوچک شهری، وارد رقابت بزرگ با قول بزرگ خودروسازهای جهان شد. فولکس می‌دانست که مردم به دنبال یک شگفتی از گروه فولکس واگن هستن پس استارت شروع و فروش بیتل جدید را زد. 

 

نمای داخلی بیتل طرح جدید
نمای داخلی بیتل طرح جدید

 

نما، موتور و ساختار کلی بیتل جدید:

این خودرو چراغ‌های بزرگ گرد، بدنه قوسی زیبا، طرح جدید گلگیرها، حالت فوق العاده اسپرت و شیک، خدمات و امکانات لوکس خودروهای جدید وقت، و در نهایت سادگی طراحی بیتل طرح قدیم را داراست. سیستم رینگ‌های جدید، سیتم ترمز، سپرهای بروز، چراغ‌های عقب که با ظاهر زیبای خود نمای عقب خودرو را چندین برابر جلا داده‌اند. شیبب‌بندی جلو و عقب خودرو زیبایی مثال زدنی به این خودرو داده است.
می‌توان به فرمان الکتریکی، سیستم صوتی با ۸ بلندگو، کیسه هوا و سیستم ضد سرقت و مانیتور جدید و تجهیزات ایمنی، رفاهی عالی این خودرو نیز اشاره کرد.
موتور این خودرو با حجم (١٩٨۴سی سی) همراه با موتور توربو شارژ و تزریق مستقیم سوخت با جعبه دنده دوبل کلاج با گشتاور ٢٨٠نیوتن متر، شتاب این خودرو با مصرف ترکیبی ۵٫۶ لیتری به مدت ۷ ثانیه صفر تا صد را می پیماید.

 

new Beetle
new Beetle

 


علیرضا صلواتی فرد

7+
No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *