پدر خوانده ۳

2+

فیلم پدر خوانده ۳ به کارردانی فرانسیس فورد کوپولا, نویسندگی وینسنت پاتریک, فرانسیس فورد کوپولا, ماریو پوزو و بازی بازیگرانی چون آل پاچینو, دایان کیتن, اندی گارسیا و.. میباشد.

 قسمت سوم پدرخوانده فیلمی جنایی آمریکایی است به نویسندگی ماریوپوزو و فرانسیس فورد کوپولا که در سال ۱۹۹۰۰ توسط کوپولا کارگردانی شد.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

این فیلم نامزد دریافت هفت جایزه اسکار شد، ولی موفق به کسب هیچ‌یک از جوایز اسکار نشد.

علاوه بر این نیز نتوانست موفقیت دو فیلم پیشین را تکرار کند، و در بانک اینترنتی اطلاعات فیلم‌ها نیز با احتلاف زیادی از پدرخوانده و پدرخوانده:قسمت دوم پایین‌تر محسوب می‌شود.

این فیلم , فیلمی در حد و اندازه های نام بزرگ پدرخوانده نبود که مسلما در میان شاهکارهای سینما از جمله ۲ قسمت اول فیلم هیچ جایگاهی ندارد.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

 

پدر خوانده ۳ با دوران پیری مایکل شروع میشود.

با گذشت زمان همینطور که سن مایکل بالاتر رفته ، احتیاط افزایش و ریسک پذیری او کاهش یافته. مایکل اقتدار کافی برای یک پدرخوانده را ندارد.

او با وجود اینکه بزرگ خاندان دن کورلئونه است ، حس یک انسان با تجربه را به مخاطب نمیرساند ،همینطور در نصیحت ها زیر سایه حرفهای پدرش قرار دارد. 

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

 

همچنین دشمنان مایکل بسیار ضعیف تر از دشمنان ویتو هستند و به نوعی از سر راه برداشتن عده ای که زیاد بزرگ و خطرناک نیستند کار دشواری نیست.

 او مراقبت و تربیت فرزندانش را به همسر سابقش سپرده. دختر او مری دختری رئوف و مهربان و پسرش آنتونی بسیار هنرمند میباشد. هیچ کدام از فرزندان خلق و خوی پدر را نگرفته و کاملا از محیط خشن و ناارام او دور بوده اند.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

 

مایکل با کلیسا و روحانیون رابطه ی خوبی برقرار کرده و خشونت قبلی خود که همواره در خانواده کورلئونه سراغ داشتیم را ندارد. او فرمانده شهر میشود و سوگند یاد میکند تا به فقرا و نیازمندان کمک کند.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

 

داستان این فیلم بر روی شخصیت مایکل کورلئونه شخصیت مهم از سران مافیا تمرکز دارد که تلاش می‌کند با پول شویی (درآمدهای ناشی از کارهای خلاف قبلی خود) به فعالیت‌های امپراطوری جنایی خود مشروعیت ببخشد.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

در این جشن مری با پسر عموی خود وینست آشنا میشود و آن دو عاشق یکدیر میشوند. در جشن مایلکل با دخترش مری که عاشقانه دوستش دارد شروع به رقصیدن میکند.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

 

وینست جوانی شجاع و جسور میباشد که همانند دیگراعضای ارشدخانواده کورلئونه میباشد.

جانشینی وینست بعنوان پدرخوانده ی جدید از قسمت های تاثیرگذارفیلم است که با موسیقی بینظیر و به یادماندنی حس اقتدار خوانواده ی دن کورلئوونه را به بیننده القا میکند.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

 

 قبل از اینکه وینست به جانشینی برسد مایکل به او میگوید که باید دختر او مری را فراموش کند و این تاوان خواست او به عنوان پدرخواندگی است.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

 

آنتونی پسر مایکل برخلاف نظر پدر که از او میخواهد وکیل باشد دوست دارد موسیقی دان شود و از رشته حقوق انصراف داده و موسیقی را ادامه میدهد که در آن موفق میباشد.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

 

مایکل در طول فیلم بارها مورد حمله قرار میگیرد ولی جان سالم به در میبرد. اما مایکل بیمار است و به شدت مشکل اعصاب دارد تا حدی که کار او به بیمارستان میکشد.

همسر سابق مایکل در قسمتی که مایکل در بیمارستان بستری شده به او میگوید هیچوقت انقد تورا درمانده ندیده بودم و این حرفی است بسیار مهم زیرا در قسمت دوم از این فیلم مایکلِ جوانتر بسیار قدرتمند و منطقی تر است.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

اما شاید همین ضعف ، کل فیلم را تحت الشعاع قرار میدهد زیرا من بعنوان بیننده منتظرِ شکوه و قدرت این خانواده و تکرار جذاب تر روند پدرخوانده ی قبلی ام اما اشتباه میکنم زیرا تا پایان فیلم باز هم سرخورده تر میشوم.

قسمت سوم پدرخوانده به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و به عقیده ی برخی کارشناسان حتی ارزش و اعتبار ۲ قسمت اول فیلم رو هم زیر سوال برد.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

 

مایکل در نزد کشیش کلیسا توبه میکند و جملات جالبی میگوید: من به همسرم خیانت کردم, من به خودم خیانت کردم, قتل انجام دادم, باعث کشته شدن افراد زیادی شدم, دستور قتل برادرم را دادم واین نابودم کرد.

و جواب کشیش نیز درخور توجه است: گناهان تو بسیار عظیم است و عذاب تو نشانه عدالت در زندگی است. تو به رهایی نمیرسی. خداوند تو را ببخشاید.

مایکل با خدا عهد میبندد که دیگر دست به کار خلاف نزند و این کارراهم میکند.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

مایکل یک روز بسیار خوب را با همسر سابقش در سیسیل میگذراند.

آنها هردو عاشق همدیگر هستند. جمله مایکل به همسرش نشانه پشیمانی او از رفتار گذشته است.

مایکل میگوید: قرن هاست داریم همدیگر را میکشیم به خاطر پول, غرور و خانواده. برای اینکه برده سیاستمداران دودوزه باز نشیم.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

اما پایان فیلم در سالن نمایش اپرا جایی که پسر مایکل ، آنتونی( که خلاف میل پدر به موسیقی روی آورده است) به اجرا میپردازد رخ میدهد.

اپرا بسیار با شکوه و مجلل است و این نشانه موفقیت آنتونی است.

ال مارتینو (دوستِ خائن مایکل) توسط خواهرمایکل و با شیرینیِ مسمومی که برایش آورده بود و دو تن از بدخواهان مایکل در شهرهای مختلف به قتل رسیدند. این افراد به دستور وینست کشته شدند.  

تدوین فیلم درست شبیه قسمت پایانی بخش دوم فیلم پدرخوانده  است یعنی ماموریت ها در حال انجام است و همزمان با نشان دادن مایکل در زمان حال ، روند تحکیم خانواده در شهر های مختلف نشان داده میشود. قاتلی از طرف ال مارتینو برای قتل مایکل در سالن حضور دارد.

آدمکش به اشتباه دختر مایکل را میکشد و همه را غافلگیر میکند. در این سکانس موسیقی ملایم و خاطرات همه سالهای مایکل به یک باره به پیش چشمان مخاطب می آید که بسیار زیباست.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

 

مرگ مایکل در سکانس پایانی که چند سال بعد در تنهایی وبر اثر کهولت است شاید اقتدار مایکل را بیشتر از قبل پایین برده ، وپایانی معمولی است.

 

پدرخوانده 3
پدرخوانده ۳

 

 

 

 

 

 

 

 

2+
Rating: 1.0/5. From 1 vote.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *