چگونه خودرو خود را سالم نگهداریم

1+

یکی از دغده های اصلی هر صاحب خودرو سلامت نگه داشتن آن است، چرا که با هزینه های مالی که تعمیرات یک خودرو می تواند داشته باشد، بهتر است که با کمی دقت و حوصله در سالم نگاه داشتن خودرو بکوشیم. در اینجا به صورت اختصار برخی اصول سالم نگهداشتن خودرو را برای شما توضیح می دهیم. از رانندگی با سرعت زیاد در جاده های ناهموار یا دارای سنگ ریزه خودداری کنید.

بدنه خودرو خود را همیشه تمیز نگهدارید و از آلوده شدن به مواد روغنی جلوگیری نمایید، از پارک کردن خودرو در فضاهای آلوده، محیطهای صنعتی،کارگاههای ساختمانی، زیردرختان، انبارهای دارای رطوبت و زیر نور شدید آفتاب خودداری کنید. در صورت ضرورت حتما از چادر خودرو استفاده کنید. بهترین مکان پارک ( توقف) خودرو فضاهای سرپوشیده با جریان هوای آزاد است.

لکه های احتمالی، رنگهای مزاحم، قیر، را قبل از شست و شو باحلالهای مناسب که به رنگ اصلی خوردو آسیبی وارد نمیکنند پاک کنید. نقاطی ازخودرو که قابل رویت نیستند مثل زیر گلگیرها را همیشه از رسوبات تمیز کنید تا باعث پوسیدگی بدنه خودرو نشوند. بعد از انجام رانندگی بعلت وجود نمک و سنگ ریزه در گل ولای و برف ، خودرو را بشویید. در صورت نشت آب به صندوق عقب و قسمتهای داخلی ، خودرو آن را حتما خشک کنید. اگر قسمتهای مختلف متصل به خودرو، در هنگام رانندگی شل شده و باعث ایجاد لرزش و سروصدا میشودآنها را محکم کنید. تنظیم مداوم درها و راحت بازو بسته شدن آنها باعث سالم ماندن ستونهای خودرو می شود. روغن کاری لولاهای مختلف خودرو قفل درپوش موتور صندوق عقب را بطور مرتب انجام دهید. از محکم بودن اتصالات موتور بر روی شاسی خودرو ( دسته موتور) اطمینان حاصل کنید. از حمل و نقل اجسام فلزی حجیم مثل کپسول گاز، در صندوق عقب بدون اطمینان از ثابت ماندن آن و همچنین از حمل سوخت اضافی ، درخارج از باک جدا خودداری نمایید. از حمل بارهای حجیم که مانع بسته شدن در صندوق عقب خودرو میشوند جدا خودداری نمایید. 

 

 

1+
No votes yet.
Please wait...

8 thoughts on “چگونه خودرو خود را سالم نگهداریم”

 1. نکات خوبی بود ولی جامع تر هم میتونست باشه.

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  1. این مطلب در رابطه با بدنه خودرو ، ارائه شده و در این زمینه کاملا جامع هست ، و درادامه مطلب برای سالم نگهداشتن موتور خودرو نیز ارائه میشه ، مطالب آینده را پیگیر باشید

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 2. خودتون امتحان کردین؟

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  1. متوجه منظورتون نشدم ، چه موردی را خودم امتحان کردم

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 3. مطلب خوبی بود

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  1. ممنون

   0
   No votes yet.
   Please wait...
 4. مطلب مختصر و مفیدی بود
  ممنون

  0
  No votes yet.
  Please wait...
  1. تشکر ممنون از شما

   0
   No votes yet.
   Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *