کوکتل میوه ها

2+

حالا که درفصل زمستان قرارداریم و با تنوع زیادی از میوه ها روبرو هستیم برآن شدیم تا یک دسر بسیار خوشمزه را به شما آموزش بدهیم . خوشبختانه درحال حاضر میوه هایی همچون موز،کیوی ،آناناس،سیب و لیموترش درهمه جا یافت می شود.پس شما می توانید به راحتی این دسرخوشمزه را در منزل و یا کافی شاپ تهیه بفرمایید .در ادامه با ما همراه باشید…

مخلوط میوه ها
کوکتل میوه ها

مواد لازم :

کمپوت آناناس ۵۰۰ گرم
موزکاملا رسیده ۳ عدد
کیوی کاملا رسیده ۵ عدد
سیب ۲ عدد
لیموترش تازه ۲ عدد
پاستیل رنگی برای تزیین به مقدار لازم

طرزتهیه :

ابتدا ظرف مورد نظر ،که بهتراست ظرفی شیشه ای باشد ،را درجا یخی قرار دهید تا سرد شود.سپس تمامی میوه ها را پوست کنده و به صورت مکعب خرد کنید.میوه ها را به همراه پاستیل ها با هم مخلوط کرده و درظرف مورد نظر بریزید.حالا آب لیمو ترش ها را بگیرید و با آب کمپوت آناناس مخلوط کنید و روی میوه ها بریزید.

کوکتل میوه ها
کوکتل پرتقال و لیموترش و برگ نعناع

ترشی و شیرینی این دسر بستگی به ذایقه ی شما دارد،شما می توانید ازآب لیموی بیشتری استفاده کنید و یا کمی شکر به آن بیفزایید.دقت داشته باشید که اگر تمامی میوه ها کاملا در آب آناناس و آب لیمو قرار نگرفتند،می توانید کمی آب آناناس یا آب سیب اضافه کنید،زیرا اگر میوه ها کاملا داخل شربت نباشند،ممکن است سیاه و بد رنگ شوند.پوست لیمو ترش هایی که آب آن ها را گرفته اید را نیز به صورت درسته به دسراضافه کنید.
درظرف را گذاشته و به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید.قبل از سرو،پوست لیمو ها را از داخل ظرف بردارید.درصورت تمایل با کمی خامه ی زده شده و یا پودرنارگیل و بستنی و برگ نعناع می توانید این کوکتل خوشمزه را تزیین کنید و نوش جااان بفرمایید.

نکته :شما می توانید درصورت تمایل از تکه های میوه هایی مانند گریب فروت ،خیار،توت فرنگی،پرتقال ،هندوانه و…هم استفاده بفرمایید.

کوکتل میوه ها
کوکتل گریب فروت و آناناس به همراه تکه های یخ خردشده

منبع :
کتاب کافی شاپ درخانه از موسسه فانوش دانش

نویسنده مطلب


بهاره منیعی
2+
Rating: 4.0/5. From 2 votes.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *