۵ایده برای کمپین های موفق گردشگری

2+

 

با نزدیک شدن به فصل کاهش سفر,شرکت های گردشگری فرصت مناسبی را برای انجام امور زیرساختی وآماده شدن برای برگزاری تورهای عید پیدا می کنند.یکی ازکارهای ارزشمند دراین زمان ,برقراری ارتباط های بیشتر با مشتریان قبلی و انجام فرایندهای مبتنی بر روابط عمومی است.شکی نیست که هرچقدرروابط بیشتری با مشتریان سودمند و دوستان واقعی شرکت برقرار کنید,از سویی در برندینگ تان اثری مثبت خواهد داشت واز سوی دیگر باعث افزایش فروشتان نیز می شود.

برای ساختن این ارتباطات راه اندازی کمپین ها ,سمینارها ودورهمی های کوچک وبزرگ می تواند سودمند باشد.اما چگونه کمپین هایتان را طراحی وراهبردی کنید تا بیشترین اثرگذاری را داشته باشند؟برایتان چند پیشنهاد عالی داریم …
در ادامه با هی بیب هورا همراه باشید.

 

مسافرت
سفر

 

مشتریان را طبقه بندی کنید.

بر اساس سیاست های رایج در سازمان وبررسی الگوهای رفتارمصرف کننده ,می توانید مشتریان را به گروه های مختلفی تقسیم کنید.دسته بندی مشتریان براساس میزان,تعداد خرید,نوع محصولات از لحاظ قیمت وحاشیه سود آن ها ,خصلت های رفتاری واخلاقی ,سن,شیوه سفر کردن ,بودجه احتمالی برای هر سفر,پرسونای آن ها ومیزان رضایتمندی از سازمان می توانند مواردی باشند که مشتریان را براساس آن ها طبقه بندی کنید.
درفرایند طبقه بندی حتما به جدول هایی که مشتریان را به دوستان واقعی,بیگانگان ,پروانه ها وصدف ها تقسیم کرده اند توجه کنید.با توجه به ویژگی های آن ها راهکارهایی را برای رفتار با آن ها ارایه دهید.

 

تفکیک مشتریان

 

برنامه ریزی کنید.

توفان فکری به راه بیندازید تا برنامه هایی خلاقانه ,ارزشمندو درعین حال ارزان وتاثیرگذار را طراحی کنید.برای هریک از گروه ها بهتراست برنامه های متنوع وکوچک داشته باشید.مثلا یک برنامه دوچرخه سواری برای ۲۰نفراز همسفران قدیمی خیلی اثرگذارتر از برنامه ای با همین عنوان برای ۲۰۰نفرخواهد بود.چرا که در برنامه های کوچک تر امکان تعامل با شرکت کنندگان دربرنامه بیشتراست وبهتر می توانند به ساخته شدن روابطی که به دنبالش هستید کمک کنند.

 

جهانگردی
برنامه ریزی برای سفر

 

برنامه های راهپیمایی ,یک کارگروهی که مسوولیت اجتماعی در آن نقش پررنگی دارد وحتی یک تماس تلفنی یا احوالپرسی کوتاه ,دعوت ازهمسفران قدیمی برای شرکت در نظرسنجی وبرگزاری همایش های متنوع می توانند درعین سادگی بسیار تاثیرگذار وماندگار باشند. نکته مهم در این ارتباطات این است که نباید مستقیما به فروش محصولات اشاره کنید وهدف اصلی را که ساختن ومحکم کردن ارتباطات با مشتریان است فراموش نکنید.

 

گردشگری وسفر
شبکه های اجتماعی مکانی برای تبلیغات گردشگری

 

اطلاعات مهم را جمع آوری کنید.

درطول برگزاری برنامه های گوناگون به دنبال این باشید که اطلاعات کامل تری را از مشتریان به دست بیاورید وآن ها را درCRMخود ثبت کنید.تکمیل آدرس ,تلفن ,موبایل ,ایمیل,تاریخ تولد,الگوی خرید ,نکات مثبت ومنفی که از شرکت شما یا رقبایتان در ذهن مشتری نقش بسته,شیوه نگاه به نیازمندی ها ,مسایل گوناگون اجتماعی و زندگی و…می تواند یک شروع خوب برای ساختن روابط دیگر باشد.برای مثال شاید تکمیل کردن آدرس ها به شما بگوید که مشتریان تان بیشتردر کدام مناطق شهر سکونت دارند ودرنتیجه برای تبلیغات محیطی انتخاب کدام منطقه بهتراست.از سوی دیگر اطلاع داشتن از نکات دقیق تر درباره مشتریان ومثلا اینکه برای پیاده روی وکوه پیمایی بیشتربه کدام منطقه سر می زنند,کمک کند تا برای برگزاری کمپین های دیگر ایده بگیرید وبتوانید در محل هایی که آن ها دوست دارند,برنامه هایی را برگزار کنید.این شیوه کمک می کند تا با مشتریان بیشتر آشنا شوید وبتوانید در مسیری که زودترشما را به موفقیت می رساند گام بردارید.
نظم وحرفه ای بودن سازمان تان را در کمپین ها نشان دهید.

 

گردشگری واطلاعات لازم
جمع اوری اطلاعات گردشگری وسفر

 

در واقع این کمپین ها باید بر مسایل اجتماعی وروابط عمومی متمرکز شوند ودرعین حال حرفه ای بودن کارکنان مجموعه را نیز نشان دهند.حتما قبل از برگزاری هر برنامه ای با کارکنان بخش روابط عمومی یا فروش که قرار است برای ثبت نام مشتریان در کمپین ها واجرای آن به سازمان کمک کنند,صحبت کنید ,به آن ها بیاموزید باید در گفت وگوهایشان تلقی ازادب ,احترام ,صمیمیت ودانش محوری را رعایت کنند. این رفتارها کمک می کند تا مشتری ,خود را عضوی از سازمان بداند واحساس علاقه مندی واعتمادش افزایش یابد.

 

سفر ونوازش روح وروان
جمع آوری اطلاعات برای برنامه ریزی سفر در آژانس ها

 

برنامه های مشارکتی تدارک ببینید.

بهترین کمپین ها و دورهمی ها آن هایی هستند که به صورت دوطرفه برنامه ریزی شده اند وکمک می کنند تا تمام افراد حاضر در کمپین درگیر برنامه باشند,مثلا برنامه ریزی برای پاک سازی یک جنگل که البته در تلفیق با یک برنامه ی تفریحی طراحی شده است.یا برگزاری لیگ بازی وسطی که تفریحی مهیج ونوستالژیک است.می توانند نمونه های خوبی از کمپین های موفق باشند.

 

گردشگری پاک
کمپین شهر پاک اردبیل

 

 

مشارکت دادن افراد در برگزاری رویدادها کمک می کند تا بیشتر درباره خلق وخو ,شیوه رفتاری ودیدگاه مشتریان تان بدانید .

وحتی ایده های جدیدی برای برگزاری تورها وسفرهای آتی خود به دست بیاورید.

این شیوه از کمپین ها بسیار اثرگذارترو ماندگارتراز برنامه هایی مثل همایش های یک طرفه هستند که یک یا دو سخنران ساعت ها از بالای سن برای دیگران صحبت می کنند.

نتیجه این که باید قلبا برای برگزاری این رویداد ها آماده باشید و با رویی خوش به استقبال مشتریانی بروید که برای ایجاد ارتباطات بیشتر به سمت تان آمده اند.

حوصله ,دقت وهوش کافی برای طراحی واجرای کمپین ها را به کار بگیرید.

وبه یاد داشته باشید که تک تک لحظاتی که با مشتری می گذارنید ارزشمند وبسیار پرفایده است.

 

مسافرت
کمپین های گردشگری

 

منبع :
مقاله ای از بهنام اسلمی مشاور توسعه کسب وکار, در روزنامه ی دنیای اقتصاد بخش گردشگری

 

بهاره منیعی
2+
Rating: 2.0/5. From 2 votes.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *