باشکوه ترین خودرو لوکس جهان

باشکوه ترین خودرو لوکس جهان

تاریخچه اتومبیل رولزرویس

 

اتومبیل رولزرویس ازبهترین اتومبیل های لیموزین در جهان است . مهندس (رویس) همواره بهترین معیارها و استانداردهارا برای ساخت اتومبیل های خود درنظر میگرفت. رولزرویس در سال ۱۹۰۶ به عنوان شرکت ساخت موتورهای بادی (موتورهایی که با جریان هوا کار میکند ) توسط هنری رویس و چارلز استوارت، تاسیس شد . طی سالیان طولانی رویس زیباترین و شیکترین خودروهارا برای بلندمرتبه ترین افراد جهان تولید کرد.

 درسال ۱۹۷۱ بخش اتومبیل سازی این شرکت تحت عنوان رولزرویس موتور از کارخانه مادر که ساخت موتور پیشرفته جت ضررزیادی به آن زده بود جداشد و هویتی مستقلی به خود گرفت . از این تاریخ تا سال ۱۹۸۷ مالکیت رولزرویس تحت نظر دولت قرار گرفت تا اینکه در همین سال به عنوان شرکت سهامی عام رولزرویس به بخش خصوصی سپرده شد. درسال ۱۹۹۸ صاحبان شرکت رولزرویس موتور تصمیم به فروش این شرکت گرفتن . شرکت ب ام و جدی ترین خریدار رولزرویس بود ، چرا که در گذشته موتور و بعضی دیگر از قطعات رولزرویس و بنتلی را این شرکت آلمانی تهیه مینمود .

آخرین پیش نهاد ب ام و ۳۴۰ میلیون پوند بود ولی این مبلغ با پیشنهاد ۴۳۰میلیون پوندی فولکس واگن شکسته شد ولی به علت اینکه رولزرویس اصراربر فروش شرکت به ب ام و را داشت طبق توافقی قرار بر این شد که از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ ب ام و و کماکان موتور وتجهیزات خودروهای رولزرویس را تامین کند و اجازه داشته باشد از نامهای آنها استفاده کند ولی این توافق از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۰۳ متوقف شده وفقط ب ام و حق استفاده از نام رولزرویس را داشته و همچنین شرکت فولکس واگن باید نام خودرو رولزرویس / بنتلی را به بنتلی تغییر دهد ، آرم کارخانه ( رولزرویس) عبارت است از یک زمینه سیاه که در آن دو عدد حرف R برروی هم نوشته شده است . این دو حرف معرف نام آقای رولز و رویس هستند.

بر روی جلوی پنجره تمامی رولزرویسهایی که از سال ۱۹۱۱ به بعد ساخته شده اند مجسمه یک فرشته از جنس طلا قرار گرفته که امیلی نام دارد و به عقیدهء بسیاری این فرشته تمثال دختری است که آقای رویس به آن دل بسته بود ولی هرگز موفق به ازدواج با او نشد. برخی هم معتقدا این فرشته سمبل آرامش هست . این مجسمه از طلای ۲۴ عیار وبه روش ریختگری سنتی ساخته میشودکه این باعث میشود تا هیچ کدام از این مجسمه ها کاملا شبیه به هم نباشد . آرم تمامی مدلهای رولزرویس تا سال ۱۹۳۳ با لعاب قرمز پوشیده بود و سپس به رنگ سیاه تغییر پیدا کرد و این تغییر رنگ دلیلی جزء درگذشت رویس در آن سال نداشت که به احترام مقام والا و بزرگش ، مسوولین کمپانی برای همیشه آرم اتومبیل را سیاه کردن. باتوجه به اینکه اتومبیلهای تولید این کپانی به وسیلهء دست ساخته و پرداخته میشوند شما میتوانید طبق سلیقه و نظر خود هرگونه تزیین یا خدمات اضافی را درمورد رنگ ، تودوزی، کروکی بودن یا کلاسیک بودن خودرو خودرا به رولزرویس سفارش دهید و به عنوان مثال کمک فنرهای این خودرو به گونه ای طراحی شده که حتی در ناهموارترین جاده ها هم سرنشینان هیچ ضربه یا صدایی را در داخل خودرو حس نمیکنن. اکنون رولزرویس گرانترین خودروها را برای پولدارترین آدمهای جهان تولید میکند و آخرین مدل این برند فانتوم است که کاملا دست سازساخته میشود .