امروز مهم است!!!!

 

یک درخت تناور که برگ‌هایش با ستاره‌ها هم‌بازی هستند در نخستین گام با یک دانه شروع شده‌است. طولانی‌تریم قدم‌ها با برداشتن اولین قدم آغاز می‌شوند. (لائو_تسه)

ما در همان جایی قرار‌داریم که افکار و اعمال چند سال گذشته‌ ما را به آنجا کشیده‌اند. ضررها و استفاده‌هایی که در ده یا بیست سال آینده تجربه خواهیم کرد، نتیجه و دست‌آورد اعمالی است که امروز انجام می‌دهیم. دوستان، خانواده، حرفه، موجودی‌بانکی و محل زندگیمان، همگی نتیجه انتخاب ماست.
زندگی روندی‌ سازنده و پویا دارد، کارهایی که امروز می‌کنیم روی روند فردا تاثیرگذار است. زندگی در یک مکان بیست و چهارساعته اتفاق نمی‌افتد. نتایج فردا، ثمره تلاش امروز است. چه یک عادت نادرست را رها کنیم، چه زمانی را به خانواده خود اختصاص دهیم، چه اهدافی مختلف برای خود در نظر بگیریم، چه تصمیم بگیریم پولمان را خرج یا پس‌انداز کنیم، چه ورزش کنیم و چه بخواهیم اندیشه‌هایمان را وسعت دهیم، همه این‌ها و هر تصمیم دیگری که بگیریم فردای ما را تحت تاثیر قرار خواهدداد. افراد جاهل و نادان قادر به درک و فهم آن نیستند، اما انسان‌های دانا و هوشمند آن را به خوبی درک می‌کنند. آنچه که امروز انجام می‌دهیم مهم است!

 

 

ما می‌توانیم برای مدتی بی‌خیال باشیم، ولی دیر یا زود بلاخره دچار گرفتاری و دردسر خواهیم شد. می‌توانیم صورت حساب‌هایمان را پرداخت نکنیم، کارهایمان را رها کنیم، مشکلاتمان را بردوش دیگران بیندازیم، اما زمانی طول نمی‌کشد، که بلاخره روزی این دیوار آوار می‌شود و مات و مبهوت می‌مانیم که چرا اینطور شد، چرا پولی در بانک نداریم و چرا دوستانمان مانند گذشته رفتار دوستانه‌ای با ما ندارند و مثل آن وقت‌ها صمیمی نیستند، آنگاه زندگی به یادمان می‌آورد که این‌ها نتیجه همان دوران بی‌خیالی و پشت هم اندازیهایمان هستند.

هرجا که هستیم، همان جا نقطه شروع است. تلاش امروزمان، فردایمان را می‌سازد و آن را متحول می‌کند!!

 

منبع:
کتاب (رازهای شادزیستن) از اندرو متیوس

 

No votes yet.
Please wait...

5 thoughts on “امروز مهم است!!!!”

 1. چه مطلب به جا و درستی، امروز تقریبا همه یا در گیر گذشته هستند یا درفکر آینده، ای کاش لذت بردن از امروز و زندگی را بیاموزیم

  No votes yet.
  Please wait...
 2. سهل انگاری و کوچک شمردن مسائل آینده فرصت های امروز را به تهدید های فردا بدل می کند

  No votes yet.
  Please wait...
  1. بله قطعا همین طوره که شما می فرمائید..

   No votes yet.
   Please wait...
 3. بسیار درست و عالی بود.

  No votes yet.
  Please wait...
  1. خوشحالم که مطلب مورد پسندتون بود…

   No votes yet.
   Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *