خون سیاوشان یک تصفیه کننده هوا

اگر در شهر پرجمعیتی مثل تهران یا اصفهان زندگی می‌کنید، آسمان دود گرفته و هوای آلوده را هم تجربه کرده‌اید، آلودگی هوا این روزها تا جایی پیش رفته که عده‌ای از کودکان و بزرگسالان و افراد حساس را خانه‌نشین کرده اما به نظر شما ماندن در خانه به تنهایی به کاهش تنفس آلودگی هوا کمک می‌کند؟ هرچند با باز و بسته شدن پنجره‌ها و درها آلودگی هوا وارد خانه می‌شود، اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد چراکه استفاده از دستگاه‌های تصفیه کننده هوا و از همه مهم‌تر نگه‌داری گل‌های آپارتمانی در خانه علاوه بر زیبایی به تصفیه هوای خانه شما کمک می‌کند.

 در ادامه با ما همراه باشید با معرفی گل دارسینا که یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین گل های آپارتمانی‌ست که علاوه بر زیباسازی محیط اطراف شما به تصفیه هوای محیط هم کمک شایانی می‌کند.

 

دراسینا
دراسینا

 

علت نامگذاری خون سیاوشان (دراسینا)

در شاهنامه آمده که سیاوش از افراد بی‌گناهی بوده که به واسطه توطئه‌ای کشته می‌شود. هنگامی که اسکندر به مزار او می‌رود خاک سرخی بر مزار او می‌بیند که از آن خون می‌جوشد که از میان آن خون گرم گیاهی سبز رنگ رشد کرده است. خون سیاوشان گیاهی است که هرچه آن را بِبُرند باز می‌روید این گیاه نشان زندگی پس از مرگ، و مداومت حیات همیشگی سیاوش است. جالب است بدانید مردم تایلند دراسینا (خون سیاوشان) را به عنوان نماد بخت و اقبال در خانه‌های خود نگه داری می‌کنند.

 

 

دراسینا
دراسینا

 

نگه‌داری خون سیاوشان (دراسینا)

زادگاه اصلی خون سیاوشان یا دراسینا افریقای جنوبی است. گلی همیشه سبز و بسیار مقاوم است. دراسینا به نور غیر‌مستقیم با روزی ۳ یا ۴ ساعت احتیاج دارد. بین دماهای ۵ تا ۲۴ درجه رشد خوبی دارد و از طرفی به کم آبی بشدت حساس است و باید مراقب باشید خاک گلدان خشک نشود. چون دراسینا مرتب در حال ایجاد برگ‌های جانبی است پس بهتر است با حوصله و سلیقه آن را هرس کنید تا زیبایی دراسینا حفظ شود. پر‌آبی، کم‌آبی، یا برخی‌ بیماری‌ها در تغیر رنگ برگ‌ها تأثیر زیادی دارد، پرآبی باعث زرد شدن برگ‌ها و پوسیده شدن و کم آبی باعث قهوه‌ای شدن نوک برگ ها می‌شود.

 

دراسینا

 


 


 

مریم جهانبخش
No votes yet.
Please wait...

One thought on “خون سیاوشان یک تصفیه کننده هوا”

  1. قبلا صرفا به خاطر زیبایی این گل علاقه به خریدش داشتم اما الان به جهت اینکه از آب زیاد لذت می بره و به نور کمی نیاز داره حتما در لیست خرید آینده قرار گرفته چون علاقه زیادی به آبیاری گل ها دارم و معمولا گلهایی که نگهداری می کنم بواسطه زیاده روی در آبیاری خراب شده اند

    No votes yet.
    Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *