پافشاری در رسیدن به اهداف

چیزی در دنیا نمی‌تواند جایگزین پافشاری و استقامت شود، ذوق و استعداد را هم نمی‌توان جایگزین آن کرد!!!
در دنیای کنونی آدم‌های با استعداد ناموفق زیاد به چشم می‌خورند. نبوغ را هم نمی‌توان جایگزین کرد، زیرا نوابغی که هرگز موفقیتی بدست نیاورده‌اند‌، دیگر ضرب المثل شده‌اند. تحصیلات هم همینطور، چرا که دنیا پر است از تحصیل کرده‌های منزوی و تارک دنیا. شعار (پافشاری کردن) در طول تاریخ مشکلات بشر را حل کرده و از این پس هم حل می‌کند.

پافشاری یک راز است. انسان‌های موفق به خوبی از این راز آگاهند، آنان می‌دانند شرط برنده‌شدن و عامل اصلی پیروزی همان پافشاری و مقاومت است. اما بازندگان آن را نوعی تلاش اضافی تلقی می‌کنند.
افراد زیادی شکست خورده‌اند. اگر خوب به اطرافمان نگاه کنیم، تعداد زیادی از این اشخاص مایوس ناامید را می‌بینیم. آدم‌های ضعیفی که به محض یاد‌گرفتن یک ساز، آن را رها می‌کنند، زیرا احساس خستگی می‌کنند! آن‌ها مدت کوتاهی شروع به آموختن می‌کنند، اما به خاطر اینکه تلاششان به سرعت نتیجه نمی‌دهد، خسته می‌شوند و دنبال کار دیگری می‌روند.

 

ناامیدی در مسیر رسیدن به اهداف

عده زیادی از کسانی که به کلاس‌های نقاشی می‌روند یا شروع به فروش سهام بیمه عمر می‌کنند خیلی زود نومید می‌شوند، (در واقع ۹۸ درصد در همان سال اول دست از کار می‌کشند) به همین علت نیز اغلب افرادی که شروع به فروش هر نوع کالای جدیدی می‌کنند، در همان شروع کار مایوس و سرخورده می‌شوند.
بیشتر انسان‌ها مایوس و نومیدند. شاید شنیدن چنین چیزی برای شما که تصمیم‌گرفته‌اید، پیروز و موفق باشید تعجب برانگیز باشد. اما معنایش این است که اگر به کاری که دارید می‌کنید واقعا معتقد باشید و نهایت سعی و کوششتان را برای درست انجام دادنش بکنید، در زمانی اندک از اکثریت مردم سبقت می‌گیرید و از مردم عادی جلوتر خواهید بود. 
به قول معروف: ((یک ضربه بزرگ، در آغاز ضربه کوچکی بوده که ادامه یافته است!))

((ادیسون)) هزاران اختراع مثل لامپ، برق، گرامافون و غیره داشته است. تاثیری که او از خود در این سیاره بر جای گذاشت بسیار بارز و بزرگ بوده‌است، می‌شود خیلی ساده به استعداد و نبوغ او حسادت کرد و یا با بی‌خیالی تعهد زیادی که او نسبت به کارهایش داشت را نادیده‌گرفت. او می‌گوید (( نبوغ یک در صد و نود و نه درصد تلاش و پافشاری است. هرگز هیچ کار با ارزشی را اتفاقی انجام نداده‌ام و هر چه اختراع کردم نه بر پایه اتفاق و تصادف، که بر اساس کار و کوشش انجام شده است.))

 

 ادیسون

((میکل آنژ)) یکی از بزرگترین نقاشان و مجسمه‌سازان جهان می‌گوید: اگر مردم می‌دانستند که برای رسیدن به این مهارت و توانایی چه تلاشی کرده‌ام، هرگز مهارتم موجب شگفتی و تعجب آنان نمی‌شد.
تاریخ پر از نمونه‌های تلاش و پافشاری است. ((کلنل ساندرز )) فروشنده دوره‌گردی بود که مرغ و جوجه می‌فروخت و شهرت چندانی نداشت. اما وقتی با کمی دقت و توجه به ذائقه غذایی خاص مشتریها پی برد، توانست با تلاش و کوشش غذای جدیدی را کشف کند که از فروش طرز تهیه و پخت آن به هزاران رستوران و اغذیه‌فروشی به موفقیت حیرت‌انگیزی برسد. موفقیت‌های بعدی او ارزش ((تلاش برای تهیه و پخت کنتاکی)) را به اثبات رساند.

 

کلنل ساندرز

((جولیو ایگلاسیاس)) در سن بیست سالگی در اثر سانحه تصادف از کمر به پایین فلج شد. به نظر می‌رسید که پس از آن تصادف او می‌بایست بقیه عمرش را روی صندلی چرخدار سپری کند، اما جولیو هرگز این کار را نکرد. او فقط برای اینکه بتواند انگشت شست پایش را حرکت دهد، روزی دوازده ساعت به مدت دو ماه شروع به تمرین کرد، سرانجام بعد از حدودا دو سال توانست کم‌کم مجددا اعضای از کار‌افتاده و فلج را به کار بیندازد. او هر روز در راهرو خانه پدریش، خود را با دست‌هایش به این طرف و آن طرف می‌کشید تا آنکه پاهای او بپذیرند که باید دوباره به حرکت درآیند. او برای اینکه انگیزه خود را افزایش دهد و شاهد پیشرفت‌هایش باشد، در راهرو منزل آینه‌هایی نصب کرده بود و تلاش‌های خود را حین تمرین می‌‎دید. در نهایت اراده و عزم راسخ او باعث شد که بدنش دوباره بازسازی شود و سرانجام زندگیش به عنوان یک پدیده شاخص و متمایز جهانی شد.
نیک وی آچیچ، کایل مینارد و نیک سنوناستاسو نیز نشان دادند که پافشاری در رسیدن به اهداف، می تواند زانوی معلولیت و نواقص جسمی را نیز بر زمین بزند.

 

نیک وی آچیچ، کایل مینارد و نیک سنوناستاسو

 البته مواقعی هم هست که رها کردن و دست از کار و کوشش کشیدن بهترین و هوشمندانه‌ترین کار است، وقتی کشتی در حال غرق‌شدن است، باید بیرون پرید!!
نباید یکدندگی و لجاجت را با پافشاری اشتباه گرفت. اگر به شغل خود علاقه‌ای ندارید، یا از محل زندگیتان خوشتان نمی‌آید و در جای دیگری می‌توانید از موقعیت‌های بهتری بهره‌مند شوید، گاهی بهترین راه‌حل آن است که دست بردارید و بیرون بزنید.
اما مشکلی که انسان‌های زیادی با آن روبه‌رو هستند این است که یاس و ناامیدی برایشان به شکل عادی درآمده و تبدیل به الگویی شده که بر آن پافشاری می‌کنند.

 

کایل مینارد کایل مینارد نیک وی آچیچ گلف بازی کردن نیک وی آچیچ موج‌سواری کردن نیک وی آچیچ بازی فوتبال نیک وی آچیچ   نیک سنوناستاسو نیک سنوناستاسو
نیک سنوناستاسو کایل مینارد            
               
               
               

 

 

 

 

 

No votes yet.
Please wait...

3 thoughts on “پافشاری در رسیدن به اهداف”

 1. سلام خانم هاشم پور همیشه از مطالب عالی شما استفاده بردیم و اینبار هم مطلبتان کاملا درست و بجا بود . باید بگم در مقام یک شنونده پافشاری کردن خیلی قشنگه و پایانش رسیدن به هدفه اما در واقعیت خیلی خیلی خیلی سخته و برای همینه که رسیدن به هدف انقدر لذت بخشه .

  No votes yet.
  Please wait...
 2. بسیار عالی ، دقیقا خواستن یک سمت ماجرا هست و اقدام و دلسرد نشدن در مسیر برای رسیدن به هدف یک سمت دیگر ماجرا هست
  زندگی نامه موسس KFC خیلی دقیق نیست و قسمتی از آن نامعتبر هست

  No votes yet.
  Please wait...
 3. بسیار درست و خوب
  در کلاس های اصول زندگی و بازی زندگی از پافشاری به بازی اصرار یاد میشه که واقعا افرادی که این اصول رو پیگیری می کنند بدون شک موفق خواهد شد
  و چه خوب که اصرار و پافشاری درست رو از لجاجت بی منطق تفکیک کردید.

  No votes yet.
  Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *