آشنایی با روحیات مردم کشور انگلستان

روحیات مردم انگلستان

انگلستان یک کشور پرباران است,شاید این حالت باعث شده است که مردم این کشور در خانه یا مکانی سربسته بمانند ومطالعه کنند.در برخورد اول ممکن است شما آن ها را مردم گریز ببینید,زیرا زود آشنا نیستند.از این نظر می توان گفت که درون گرا هستند.اما علاوه بر درون گرایی ,خیلی سخت کوش اند.سخت کوشی انگلیسی وجه غالب روحی آن هاست وبراثر این سخت کوشی ,انگلستان به جایی رسید که گفتند آفتاب در انگلستان غروب نمی کند,زیرا دامنه مستعمرات آن ها شرق وغرب را دربرگرفته بود.

 

 

یکی دیگر از آثار فرهنگی واجتماعی بریتانیا این است که رفتارهای متناقض وگونان دارند.بطور مثال از یک طرف بسیار مبادی آداب اشرافی هستند وبه اتیکت خیلی اهمیت می دهند.درمهمانی شب به لباس خاص آن مهمانی توجه می کنند.هیچ کس را تنها با لفظ آقا وخانم خطاب نمی کنند وحتما به دنبال این الفاظ اسم او را هم می گویند,زیرا خدمه را نیز آقا یا خانم صدا می زنند.با وجود اهمیت دادن به اتیکت ,بسیار مقتصد هستند,یعنی خیلی مصرف گرا نیستند ودر نهایت قناعت زندگی می کنند.

 

 

انگلیسی ها مردمانی مهمان نواز,مودب ,اصیل وبافرهنگ ,اهل مطالعه ,تاحدودی عجول وتنبل درفکرکردن ,معتقد به نظام طبقاتی ومتعصب هستند.
انگلیسی ها مردمانی بسیار خوش قول هستند آنها اگر قولی و وعده ای بدهند حتما به آن عمل می کنند.

 

 

 

انگلیسی ها به اظهارنظرها وبیان هایی که در مورد هر موضوعی بیان می شود اعتماد ندارند وبرای صحت وباور حرفهای طرف مقابل ازاو جزییات می خواهند.

 

 

زبان مردم انگلستان زبان انگلیسی است ولی با لهجه های گوناگون صحبت می کنند.از جمله لهجه های اسکاتلندی,گالیک,ولش و…مردم انگلیس از چانه زنی وپرحرفی اصلا خوششان نمی آید وبرای شخصی که چنین باشد ارزش واهمیت قایل نمی شوند. ۷۱درصد از مردم انگلستان مسیحی وتعدادی پیرو مذهب پروتستان می باشند.انگلستان دارای مردمانی یهودی مذهب هم می باشد که چیزی حدود سیصد هزار نفر می باشند به همین دلیل انگلستان پنجمین جامعه ی یهودی نشین در جهان می باشد.برخی درانگلستان پیرو مذهب بودا وهندو می باشند.

 

 

انگلیسی ها معمولا شام خود را در عصر یا سر شب میل می کنند وتمایلی به دیر خوردن غذا آن هم در وعده شام ندارند.امید به زندگی برای مردان انگلیسی ۷۶سال وبرای زنانشان ۸۱سال می باشد.

 

 

از لحاظ اقتصاد کشاورزی وتولید لبنیات بسیارپیشرفته هستند وگوشت ولبنیات اروپا را تا چندی پیش ,از انگلستان تامین می شد.تفاوت انگلیسی ها با سایر اروپاییان در این است که انگلیسی ها تنها کشور اروپایی هستند که قانون اساسی ندارند وبرابرعرف رفتار می کنند وبه همین خاطر است که به اتیکت هایشان بسیار اهمیت می دهند.

 

 

 

انگلیسی ها به خوردن چایی وقهوه بسیار علاقمندند و عصرانه چایی و شیرینی و قهوه میل می کنند.

 

 

انگلیسی ها خیلی به آداب خودشان وابسته اند.در ارتباط با اتحادیه اروپا سرسختی نشان می دهند.به طبیعت علاقمندند ,به طوریکه بزرگترین باغ وحش دنیا درلندن است.
خرافاتی ترین کشوراروپا انگلستان است.هیچ کس اتاق شماره ۱۳را درهتل ها کرایه نمی کند.نعل اسب ,احضار روح,فال قهوه وشعبده بازی دراین کشور طرفدارانی جدی دارد.

 

 

 

نجیب زاده یا جنتلمن درانگلستان کسی است که همه اتیکت ها را داشته باشد.وقت شناسی فرد انگلیسی بسیار مشهوراست واز این نظر اجرای برنامه های بازدید جهانگردی فوق العاده به مجری برنامه کمک می کند.

 

 

فرد انگلیسی به صبحانه اهمیت خاص می دهد ومعمولا صبحانه خود را با آب سرد شروع می کند وقهوه وچای مورد علاقه اوست وصبحانه انگلیسی ها ,غذاهایی مختصر مانند تخم مرغ ویا ماهی می باشد.انگلیسی ها به غذاهایی که از مواد دریایی تهیه شده باشد,علاقمندند.

 

 

باتوجه به صفات خاصی که در بالا برای فرد انگلیسی ذکرشد ,چنین می توان نتیجه گرفت که اجرای برنامه های بازدید برای گردشگران انگلیسی به علت تمایلات خاص ونظم لازم دراین ملت آسان است,ولی باید به این نکته توجه شود که برنامه های آنان باید کاملا منطقی بوده واز روی برنامه ونظم خاص اجرا شود.

 

 

به انگلستان سفر کنید و با روحیات مردم این کشور بیشتر آشنا شوید…

No votes yet.
Please wait...

6 thoughts on “آشنایی با روحیات مردم کشور انگلستان”

 1. جالب بود… ولی فکر کنم شما راجع به برخی چیزا انگلیس قدیم رو در نظر گرفتید… به طور مثال الان حدود ۷۳% مردم بریتانیا “آتئیست” هستند… لامذهبی به قولی…
  و توده مردم انگلیس از تمامی ادیان متنفرند…
  از صحبت راجع به دین ناراحت میشن… و اینکه آدمای جالبین… از ایران و ایرانی ها اطلاعات عهد بوق رو دارن… اما اگه براشون توضیح بدین عاشق و دیوونه ی ایران و ایرانی میشن…

  No votes yet.
  Please wait...
 2. هر چند هنوز به این کشور سفر نکردم اما مسلما یکی از مقاصد گردشگری جذاب برای همه افراد هست
  انگلیسی ها به خوبی میان سنت ، مدرنیسم و پست مدرنیسم تعادل کربردی ایجاد کرده اند

  No votes yet.
  Please wait...
 3. فکر کنم خوردن عصرانه جزیی از فرهنگشونه

  No votes yet.
  Please wait...
 4. خیلی جالبه با اینکه باید برنامه هاشون منظم و منطقی باشه
  خیلی هم اهل احضار روح، فال قهوه، شعبده بازی و خرافاتی اند.

  No votes yet.
  Please wait...
 5. ممنون از پست های خوبتان.

  No votes yet.
  Please wait...
  1. ممنون ,خواهش میکنم.

   No votes yet.
   Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *