بررسی فیلم لالا لند

 

فیلم لالالند یا سرزمین رویاها به کارگردانی دیمین شزل که به عنوان بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۷ شناخته شد را می‌توان یک کارخانه رویاسازی نامید. انگار در حال دیدن قطعه‌ای از رویایمان هستیم. لالالند سرزمین خواب و خیال سرزمین زیبایی که انگار یک مشت فرشته در آن زندگی می‌کنند. فیلمی سراسر عاشقانه موزیکال پرهیجان رقص و پایکوبی نور موسیقی ورجه وورجه و شگفتی.

این فیلم داستان زندگی یک دختر پسر جوان است. دختر که میا نام دارد شهر خود را به قصد بازیگر شدن ترک کرده و به شهری دیگر رفته. او مدام به مصاحبه دعوت می‌شود ولی هر بار رد می‌شود و نمی‌تواند نظر هیچ کارگردانی را جلب کند و در حال حاضر در کافه‌ای حسابدار می‌باشد.

پسر که سباستین نام دارد در همان شهر زندگی می‌کند و عاشق موسیقی جاز است و همیشه دوست دارد یک کافه بزرگ برای خودش داشته باشد تا موسیقی جاز را دوباره زنده کند و جوانان هم آن را دوست بدارند. او نوازنده خیلی حرفه‌ای پیانو است و عاشق نواختن می‌باشد ولی شانس با او یار نبوده و همیشه در کافه‌هایی می‌نوازد که تماشاگران از شنیدن قطعه هنری به هیجان نمی‌آیند و مدام اخراج می‌شود.

 

فیلم لالا لند
فیلم لالا لند

 

دختر و پسر به صورت خیلی اتفاقی سر راه هم قرار می‌گیرند و آرزوهای همدیگر را می‌شنوند و تصمیم می‌گیرند تا برای رسیدن به هدف‌هایشان با هم تلاش کنند. آن دو هر روز به دنبال هدف‌های خود هستند ولی مدام به مشکل برمی‌خورند و نمی‌توانند موفق شوند.

 

فیلم لالا لند
فیلم لالا لند

 

در نهایت پسر در یک گروه شروع به نواختن پیانو می‌کند وبسیار موفق می‌گردد ولی به دلیل اینکه از هدفش دور شده زیاد خوشحال نیست. دختر هم تصمیم می‌گیرد شغل خود را رها کند و شروع به نوشتن داستان زندگی خود می‌کند تا آن را بسازد و بازی کند. میا نمایشنامه را می‌نویسد و آن را اجرا می‌کند ولی روز اجرا فقط ۱۰ نفر تماشاچی دارد دختر عصبانی می‌شود و بازیگری را ترک کرده و به شهر خود بر می‌گردد.

 

فیلم لالا لند
فیلم لالا لند

چند روز بعد دختر به مصاحبه‌ای دعوت می‌شود که کارگردان آن از اجرای نمایش دختر خوشش آمده ولی دختر قصد رفتن ندارد و با اصرارهای جالب پسر به مصاحبه می‌رود و موفق می‌شود و از آن روز راه پیشرفتش باز می‌شود.

اصرارهای پسر در این قسمت برای رسیدن دختر به هدفش بسیار زیبا و ستودنی است. او بسیار به توانایی‌های دختر اعتماد دارد و همیشه معتقد بود که دختر موفق می‌گردد.

 

فیلم لالا لند
فیلم لالا لند

 

در صحنه آخر داستان نشان می‌دهد که دختر بازیگر معروفی شده و ازدواج کرده و پسر هم موفق شده کافه بزرگی به همان شکل که آرزو داشت باز کرده و در آن می‌نوازد.

این فیلم پر از شادی و موسیقی یکی از بهترین فیلم‌هایی بود که شخص را پای تلویزیون با آهنگ‌های زیبا  فیلم‌نامه خوب  بازیگران توانا و هدف بسیار والای خود مسحور می‌کند. فیلم‌نامه این داستان بسیار پر محتواست و فرد را ترغیب می‌کند که حتماً دنبال اهداف خود برود و به آن برسد چون هدف‌ها به همان شکلی که می‌خواهید دست یافتنی هستند.

 

فیلم لالا لند
فیلم لالا لند

No votes yet.
Please wait...

6 thoughts on “بررسی فیلم لالا لند”

 1. دیدنش واجب شد

  No votes yet.
  Please wait...
 2. لا لا لند جالب و پیوند دهنده دنیای کلاسیک ۱۹۵۰ با دنیای مدرن است. اثری جالب از کارگردانی جوان

  No votes yet.
  Please wait...
 3. سلام و درود بر شما
  ممنون بابت نقد زیبایی که داشتید
  حتما این فیلم را خواهم دید .
  سپاس

  No votes yet.
  Please wait...
 4. آخی چه فیلم جالبی
  یه بار باید قرار بذاریم تو اندیشکده با دوستان
  این فیلمو ببینیم البته با اجازه آقای شیروانی

  No votes yet.
  Please wait...
 5. چه فیلم جالبی ,بعد دختر وپسر باهم ازدواج می کنند یا نه دختر با شخص دیگری ازدواج می کنه ؟؟؟

  No votes yet.
  Please wait...
  1. پسره مجرد ولی دختر با شخص دیگری ازدواج میکنه

   No votes yet.
   Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *