تندیس مسیح برزیل

 

انسان همیشه به دنبال راهی است تا قدرت، هنر و خلاقیت خود را به رخ بکشد، گاهی با ساخت یک آسمان خراش، گاهی با خلق یک تکنولوژی جدید و گاهی با ساخت یک تندیس این مهارت نهفته در وجودش را به معرض نمایش می‌گذارد.

در طول تاریخ هنرمندان زیادی آمدند و رفتند برخی از آن‌ها شاید نام و نشانی از خود باقی نگذاشته‌اند اما برخی دیگر با ساخت یادبودهایی مثل مجسمه‌هایی شگفت انگیز، نامشان را برای همیشه جاودانه کردند. در سراسر دنیا مجسمه‌هایی وجود دارند که هر کدام حرف‌های زیادی برای گفتن دارند؛ برخی به نشان قدرت و برخی دیگر به عنوان یادبودی از جنگ متولد شدند. برخی از آن‌ها به نماد امروز آن کشور بدل شدند و برخی تاریخ را به نمایش می‌گذارند. در این مطلب همراه هی‌بیب هورا باشید با معرفی یک اثر خارق‌العاده.

 

مجسمه مسیح در برزیل
مجسمه مسیح در برزیل
دورنمای مجسمه مسیح در برزیل
دورنمای مجسمه مسیح در برزیل

 

یکی دیگر از مجسمه‌های زیبای دنیا تندیس مسیح منجی ( Christ the Redeemer ) نام دارد که در ریو‌دوژانیرو برزیل واقع شده است. این مجسمه‌ی زیبا و با شکوه، بزرگ‌ترین اثری هنری است که در سبک دکو در دنیا قرار داد. همچنین لقب پنجمین مجسمه بزرگ مسیح در دنیا نیز از آن این تندیس زیبا است. طرح کلی تندیس مسیح، به گونه‌ای است که حضرت عیسی مسیح را در حالت ایستاده و در حالی که دستانش را باز کرده است، نشان می‌دهد. این دستان و آغوش باز تندیس نشان از پذیرش همه‌ی انسان‌ها در آغوش حضرت عیسی مسیح است. ارتفاع مجسمه آزادی بدون در نظر گرفتن پایه‌ی آن به ۳۰ متر می‌رسد و عرض دستانش در حدود ۲۸ متر است. 

 

مجسمه مسیح در برزیل
مجسمه مسیح در برزیل
مجسمه مسیح در برزیل
مجسمه مسیح در برزیل
مقایسه ابعاد معروف ترین مجسمه های جهان با مجسمه مسیح در برزیل

 

 

 

 

 

این مجسمه در ارتفاع ۷۰۰ متری از کوه کورکووادو ( Corcovado ) ریودوژانیرو قرار گرفته و معروف‌ترین یادبود و سمبل ریودوژانیرو به حساب می‌آید به گونه‌ای که دنیا ریو را با مجسمه‌ی آزادی اش می‌شناسند. ساخت این مجسمه به سال‌های  ۱۹۲۶ تا ۱۹۳۱ برمی‌گردد. طراحان این مجسمه پُل لاندوسکی ( Paul Landowski ) و هیترو دا سیلوا کوستا ( Heitor da Silva Costa )  بودند.

وب سایت رسمی این اثر هنری:  http://www.tremdocorcovado.rio

 

 

 

 


گالری تصاویر تندیس مسیح در برزیل

 


محسن شیروانی

 

No votes yet.
Please wait...

4 thoughts on “تندیس مسیح برزیل”

 1. ما با اثار تاریخی خود چه برخوردی داریم ودیگر کشورها به چه صورت هستند

  No votes yet.
  Please wait...
 2. بنظرم بازسازی این مجسمه باعث شده که به حیات خودش ادامه بده
  و چقدر خوب بود اگر آثارباستانی فراموش شده ایران ما هم بازسازی
  می شدن.

  No votes yet.
  Please wait...
 3. واقعا ساخت مجسمه ها خیلی کار هنرمندانه ایه ,ای کاش ایرانم یه همچین نمادی داشت ,تا همه کشور ها هم ایرانو با نمادش میشناختن .ممنون بابت توضیحاتتون اقای شیروانی

  No votes yet.
  Please wait...
  1. البته در سالهای گذشته با ساخت نمادهایی همچون برج آزادی و برج میلاد برای این موضوع تلاش شده البته به جهت اینکه چیز جدیدی برای ارائه نداشتند نتوانستند این بار را به دوش بکشند برای مثال در دنیا پل های قدیمی اصفهان یا تخت جمشید بیشتر از برج آزادی و برج میلاد شناخته شده هستند

   No votes yet.
   Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *