شغل آرایشگری۲

شخصیت شناسی آرایشگر

افراد در انتخاب شغل باید ویژگی ها وعوامل مختلفی را بررسی کنند عواملی چون :ارزش ها وعلایق ,شرایط محیطی ,شرایط خانوادگی ,شرایط جامعه,وضعیت درآمدزایی ,ویژگی های شخصیتی.برای شناخت شخصیت هر فرد در هرحیطه یا شغلی به تخصص وزمان کافی نیاز است.همه ی افراد ویژگی های منحصر به فردی دارند.حتی ۲شخص که از نظر تیپ شخصیتی با هم یکسان می باشند باز هم در بسیاری از موارد با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

 

تست Mbti

تست شخصیت شناسی آرایشگر می باشد.دراین مدل تست ۲نوع تیپ شخصیتی وجود دارند.این تیپ شخصیتی Esfjو Isfp درتیپ شخصیتی Esfjفرد از انجام کارهای خدماتی لذت می برد وعلاقمند است تا با مردم در تماس باشد وبه انها خدماتی ارایه دهد وکمک کند.در تیپ شخصیتی Isfpفرد از ارایه خدمات به افراد ورفع نیازهای دیگران لذت می برد.

ورود به شغل آرایشگری علاقمندان به حیطه ی ارایشگری می توانند به صورت کاملا عملی نزد آرایشگران حرفه ای یا یک استاد ماهر آرایشگری کار آرایشگری را یاد بگیرند.

در آموزش حرفه ای شما می توانید پس از گذراندن سال اول دبیرستان,به هنرستان کارودانش وارد شده ودر رشته ی ارایش وپیرایش زنانه یا رشته پیرایش وترمیم موی مردانه مشغول به تحصیل دراین رشته شوید.همچنین در دانشگاه جامع علمی وکاربردی هم می توانید در رشته ی زیبایی پوست ومو مشغول به تحصیل شوید.در آموزشگاه های آزاد زیر نظر سازمان فنی وحرفه ای میتوانید دوره های ۳تا۶ماهه آرایشگری را بگذرانید ومدرک فنی وحرفه ای دریافت کنید.

 

فرصت شغلی وبازارکار

اگر دارای سرمایه کافی برای راه اندازی یک آزمایشگاه مجهز هستید میتوانید به صورت مستقل برای خود آرایشگاهی تاسیس کنید. اگر از سرمایه کافی برخوردار نیستید میتوانید به صورت شراکتی با تعدادی از افرادی که مهارت ارایشگری دارند یا دوره های تخصصی را گذرانده اند ارایشگاهی تاسیس کرده ومشغول به کار شوید. همچنین میتوانید در آرایشگاه های مختلف به صورت درصدی کار کنید.

 

 

کاریک آرایشگر چیست؟

 در آرایشگاه های زنانه کار کوتاه کردن مو,مدل دادن به مو,رنگ کردن مو,آرایش صورت ,ارایش عروس,آرایش شب نامزدی,شینیون ,پاکسازی پوست,طراحی ودیزاین ناخن ,کارتتو,هاشور,اصلاح ابرو وصورت انجام می پذیرد.ودر آرایشگاه های مردانه کار کوتاه کردن مو,اصلاح صورت,حالت دادن به مو,رنگ کردن مو,گریم داماد انجام می پذیرد.

 

ساعت کاری آرایشگاه

حیطه آرایشگری به صورت تمام وقت می باشد.حتی در برخی از اعیاد وایام خاص سال (مانند عید نوروز) هم آرایشگاه ها باز می باشند.بسیاری از آرایشگاه ها ساعات طولانی باز می باشند حتی تا پاسی از شب.در بیشتر مواقع شب های نزدیک به عید نوروز بسیاری از آرایشگاه ها تا ساعات پایانی شب باز می باشند.البته افرادی که خود سالن دار یا آرایشگاه مستقل دارند تعیین نوبت دهی وساعت کاری به عهده خودشان است.

 

 

 

وظایف یک آرایشگر

احترام به مشتریان با برخورد خوبخوشامدگویی به مشتریان اطمینان از تمیز بودن وسایل کار وحوله ها شستن موهای مشتریان بعد از کوتاهی نظافت وتمیزکردن سالن نوبت دهی به مشتریان.طبق برخی تحقیقات انجام شده به دلیل تنوع کاری بالا در این حرفه ارایشگری را شادترین شغل دنیا دانسته اند.ارایشگاه ها باید مورد تایید وزارت بهداشت باشند وحتما در سالن ها باید جعبه کمک های اولیه وجود داشته باشد.

راه دیگری که شما می توانید در حیطه ی ارایشگری در ان اشتغال داشته باشید گذراندن دوره های تخصصی وگرفتن مدرک مربیگری می باشد تا بتوانید اموزشگاه ارایشگری تاسیس کنید.

 

میزان درآمد آرایشگر

آرایشگری شغلی بسیار زود بازده است .آرایشگران بسته به نوع کار ومهارت خود از درآمد خوبی برخوردارند.درمدت زمان کوتاهی آرایشگران می توانند درامد کسب کنند هرچه سطح مهارت وتوانایی, به روزبودن وارایه مدل های جدید توسط ارایشگر به نحو عالی ارایه بشود موفقیت وکسب درامد بالاتر زودتر نصیب فرد خواهد شد.افرادی که اموزشگاه ارایشگری دارند از درامد بالاتری برخوردارند.سالنهای ارایشگری زنانه چون در کنار کار ارایشگری کارهای تخصصی پوست ومو وفروش محصولات ارایشی وبهداشتی را نیز انجام می دهند از درامد بالاتری نسبت به سالنهای ارایشگاه مردانه برخوردارند.

 

لوازم آرایشگری

قیچی ,تیغ ,پیش بند,حوله ,لوازم ارایشی ,ماشین اصلاح,ریش تراش,سشوار,لوازم گریم ,صندلی,ایینه,شانه وبرس و….

 

 

امیدوارم اطلاعات ارایه شده درخصوص حرفه ی آرایشگری برایتان مستمر ثمر باشد…

No votes yet.
Please wait...

3 thoughts on “شغل آرایشگری۲”

 1. چه خوب بود که آرایشگر ها چند واحد زیبایی شناسی و چهره شناسی رو پاس می کردند که بتونند به مراجعین مثل گریمور ها پیشنهاد سبک پیرایش و آرایش بدن

  No votes yet.
  Please wait...
 2. درسته که آرایشگری شغل زود بازدهی ست
  ولی تخصص خاص خودشو می خواد بنظرم
  افرادی که در این شغل هستند خیلی خاص باید
  خدمات ارائه بدن تا درآمد خوبی داشته باشند

  No votes yet.
  Please wait...
 3. چه اطلاعات جامع وکاملی ,عالیه

  No votes yet.
  Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *