شناخت روحیات مردم کشور مالزی

در روحیات ملل از مباحث ارتباط اجتماعی ,جامعه شناسی ,روانشناسی ,مردم شناسی ,جغرافیا ,تاریخ و…یاری گرفته شده است.روحیات ملل درباره روحیات ,خصوصیات ورفتار ثابت ملت ها بحث می کند.با شناخت روحیات ملل مختلف می توانیم میزبان خوبی برای جهانگردان باشیم وصنعت توریسم را بخصوص در ایران گسترش دهیم .برای اشنایی با روحیات ملل مختلف با هی بیب هورا همراه باشید .

مالزی

 

 

 

اقوام مالزیایی از نژاد زرد هستند.آب وهوای مالزی شرجی ومرطوب است وبرای ما ایرانیان سخت وآزاردهنده .روحیه مردم مالزی روحیه سخت کوش ومقلد مثبت در آسیای دور است.{امسال با پارسال از لحاظ پیشرفت صنعتی متفاوت است.} این کشور از لحاظ توجه به مدرنیته وپیوند سنت با آن ,بسیار موفق بوده است.مردم هم فرایض دینی را انجام می دهند وهم صنعت ودموکراسی غربی را بومی کرده اند.دانشگاه ها را ارتقا بخشیده اند .سیستم آموزشی در این کشور انگلیسی است.

 

 

 

دولت مالزی توانسته است نخبه هایی مثل {ماها تیر محمد} را جمع کند وباعث پیشرفت چشمگیر بشود.ماها تیر محمد چهارمین نخست وزیر کشور مالزی بود .او کسی است که در دوران نخست وزیری اش فقر در کشور مالزی از ۵۰درصد به ۶درصد کاهش یافت.

 

 

 

سیستم حکومت مالزی پادشاهی است .اما با همه پادشاهی های دنیا فرق دارد.۹شاه دارد که هر چندسال با رای گیری یکی از آن ها را انتخاب می کنند.اما قدرت نخست وزیر در مالزی بیشتر است.عملکرد بخش خصوصی در این کشور بسیار توانمند وبا ارزش است.برج مالزی بعد از برج میلاد در چین دومین برج آسیاست وسر در آن را اصفهانی ها کاشیکاری کرده اند.

 

 

 

در مالزی سطح درامدها بسیار به هم نزدیک است.مسابقات قرآن ونمایش طرز انجام مناسک حج از مواردی است که برای اولین بار مالزی ها ابداع کرده اند وبه بقیه کشورهای مسلمان یاد داده اند.بزرگترین جشن آنها عید فطر وعید قربان است.مالزیایی ها بسیار خونگرم هستند وایرانی ها را دوست دارند.پذیرش سنت ومدرنیته به صورت مداوم از ویژگی های مردم مالزی است.

 

 

 

خانم های باحجاب و بی حجاب در کنار هم کار می کنند اما قواعد اخلاقی به شدت رعایت می شوند.سیگار کشیدن در معابرعمومی ممنوع است.زبانشان مالزیایی است وانگلیسی نیز در بین آنها رواج دارد.

 

 

 

در مالزی قبایلی وجود دارند که دونسل عقب تر آدمخوار بوده اند.اما پس از ۲۰۰سال این چنین مردمان کشور مالزی پیشرفت کرده اند.

 

 

 

به تحصیلات وخرید خیلی علاقمند هستند.{مخصوصا اگر در انگلستان ادامه تحصیل بدهند.}به خاطرپیشرفتشان بسیار متعصب وناسیونالیست های سختی شده اند.ازچهارسالگی انگلیسی را یادمیگیرند وجوانانشان به هنر بسیار علاقمند می باشند.

 

 

 

به کشور مالزی سفر کنید وبا روحیات مردم خونگرم مالزیایی آشنا شوید.

No votes yet.
Please wait...

6 thoughts on “شناخت روحیات مردم کشور مالزی”

 1. خدای من دو نسل عقب تر آدم خوار بودن !!!!!!!!!!!!!!!!

  No votes yet.
  Please wait...
  1. بله خانم جهانبخش عزیز واینچنین پیشرفت کرده اند .

   No votes yet.
   Please wait...
 2. چه آزادی خوبی دارن

  No votes yet.
  Please wait...
  1. بله همینطوره

   No votes yet.
   Please wait...
 3. مطلب جااااالبی بود ممنون خانم منیعی عزیز

  No votes yet.
  Please wait...
  1. خواهش میکنم عزیزم

   No votes yet.
   Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *