نقاشی ماشین۲

 

نقاشی ماشین:

 

این مطلب را به تمام جوانان کشورم پیشنهاد میکنم.

 

در مطلب قبلی به ابزار این شغل اشاره کردیم در این مطلب به توضیح مختصری راجبه فعالیت ها و نحوه کار اشاره میکنیم.

 

همونطور که گفتم فعالیت های نقاشی بر اساس دو نوعه اول قطعات صاف شده دوم قطعات تعویض شده میباشد.

مراحل کار بروی قظعات صاف شده به این صورت است که محل صاف شده که معمولا توسط صافکار گرم شده و چکش خورده را توسط سمباده زبر که معمولا یا ۸۰ است یا ۱۰۰ می ساییند.

در مرحله بعد محل سمباده خورده را توسط بتونه سنگی بوسیله کارتک و لیسه میپوشانند به صورتی که محل چکش خورده با بقیه سظح بدنه اتومبیل همسطح شود.

خب همینطو که از اسم بتونه سنگی معلوم است بسیار سطح خشن و محکمی دارد برای صاف و یکسان کردن آن دوباره از سمباده زبر استفاده میکنند و ان را به حد مشخصی میسایند.

زمانی که کار ساییدن بتونه سنگ تمام شد به خاطر استفاده از سنباده زبر هنوز سطح خش دارد و هنوز به طور دقیق یکسان نشده با بقیه سطوح در این مرحله از بتونه فوری استفاده میکنند که نسبت به بتونه سنگ هم سریع تر خشک میشود هم سطح نرم تری دارد ولی بازهم بتونه فوری نیز نیاز به ساییدن دارد،با این تفاوت که  برای ساییدن بتونه فوری از سنباده نرم استفاده میکنند که معمولا ۳۲۰ است.

وقتی کار ساییدن بتونه فوری تمام شد مرحله بعدی پاشیدن آستر است که اصطلاحا به آن زیر رنگ نیز میگویند که میشه گفت ی جور رنگ زدن امتحانیه برای پی بردن به اشکالات کار انجام شده که اگر مشکلی داشنه باشه و عیب و ایرادی مشخص بشه دوباره مراحل قبل را برا قسمت معیوب انجام میدهند.

مرحله بعدی پاشیدن رنگ است که ماهیت شغل نقاشی است و این کارا را به وسیله پیستوله انجام میدهند و ۳،۴دست تکرار میکنند. 

در پایان پس خشک شدن رنگ به صورت کامل که بستگی به آب و هوا دارد یک مرحله دیگر وجود دارد و آن پولیش زدن است که باعث براق شدن و نرم شدن سطح رنگ میشود.

 

موفق و پیروز باشید

علی یادگاری

 

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *