گل ارکیده مناسب برای اتاق خواب

 

در راه برگشت به خانه بودم که با یکی از دوستانم روبه رو شدم یاد خاطرات دوران مدرسه افتادیم و از روزهای خوبی که باهم داشتیم، صحبت کردیم که یک روز مثل همیشه از مدرسه به خانه برمی‌گشتیم، تصمیم گرفتیم به مغاره گل فروشی نزدیک مدرسه برویم در راه از گل‌های مورد علاقه‌مان و گل‌هایی که قرار است بخریم می‌گفتیم، آن روز توی مغازه گل فروشی چنان جذب گل‌های ارکیده شدیم که متوجه زمان نشدیم و ۱ ساعت دیرتر از همیشه به خانه رسیدم و البته بقیه داستان هم که قابل حدس است. امروز در این مطلب قصد دارم از گل‌های ارکیده‌ای برای شما بگویم که دقایقی چنان ما را حذب کرد که اصلاً متوجه زمان نشدیم.

 

گل ارکیده
گل ارکیده

 

گل ارکیده از آن دسته گل‌هایی‌ست که طرفداران زیادی و شکل‌های مختلفی دارد و اتفاقاً بعضی از گونه‌های آن مناسب برای نگه‌داری داخل خانه و آپارتمان است. جالب است بدانید در شب اکسیژن آزاد می‌کند و بهترین مکان آن نگه‌داری در اتاق خواب است. به طور کلی ارکیده‌هایی که دارای برگ‌های کاملا سبز هستند کمتر در برابر شرایط نامساعد حساسیت نشان می‌دهند. برای نگهداری ارکیده آن را در اسفند ماه به گلدانی حاوی مخلوطی از خاک برگ، پیت و خاک معمولی می‌توان منتقل کرد.

 

گل ارکیده
گل ارکیده

 

دمای مورد نیاز برای این گل بین ۱۲ تا ۲۸ در جه سانتی گراد می‌باشد. ارکیده‌ها تمایلی به خشکی و بی‌آبی ندارند گلدان‌ها باید تا قبل از خشک شدن کامل آبیاری شوند و در زمستان به علت وجود وسایل گرمایشی نیاز با آبیاریِ کمی بیشتر خواهد بود. رطوبت این گیاه باید با استفاده از سنگ‌های سبک معدنی مانند لیکا و پرلیتهای درشت تامین شود.
 

گل ارکیده
گل ارکیده

 

گل میمون ارکیده 

این گل یک گونه در حال انقراض ارکیده است و فقط می‌توان آن را در محوطه‌ای محصور، در پارک ملی کینابالو در مالزی یافت. یک شاخه از این گل بسیار نایاب تا حدود ۳۰۰۰ پوند قیمت دارد. این ارکیده فقط در ماه‌های فروردین تا نیمه خرداد غنچه باز می‌کند و بوی شبیه به بوی پرتقال دارد. این گل به خاطر داشتن گلبرگ‌های دراز و کشیده به شخصیت دراکولای ترسناک هم شبیه است و شبیه دندان‌های این شخصیت مشهور است.

 

گل میمون ارکیده
گل میمون ارکیده


 

مریم جهانبخش
No votes yet.
Please wait...

6 thoughts on “گل ارکیده مناسب برای اتاق خواب”

 1. جالب اینجاست که من تا به حال غیر از یکی دو مورد از این ارکیده ها به هیچ وجه موارد دیگه رو ندیده بودم ممنون از مطلب خوبی که ارائه کردید

  No votes yet.
  Please wait...
  1. خواهش می کنم آقای شیروانی

   No votes yet.
   Please wait...
 2. ظاهر زیبای داره

  No votes yet.
  Please wait...
 3. خیلی گل جذاب وبامزه ایه ,ادم فکر میکنه اینا واقعا میمونن .مرسی خانم جهانبخش بابت معرفی این گل دوست داشتنی

  No votes yet.
  Please wait...
  1. خواهش می کنم خانم منیعی عزیز

   No votes yet.
   Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *