کفش‌هایی که بهتر است هر مردی داشته باشد


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • محسن شیروانی
 • مریم جهانبخش
 • avatar

 

طراحی کفش‌ها در گذر زمان و از فرهنگ به فرهنگ تفاوت بسیاری داشته است. ظاهر و کارکرد کفش‌ها بهم بستگی دارند. کفش در پوشش افراد تأثیر بسزایی دارد و بسته به شرایط و زمان و مکان، از مدل‌ها و سبک‌های متفاوت آن استفاده می‌شود. کفش‌ها در سبک‌های مختلفی دسته بندی می‌شود که ما در اینجا به چند نمونه از سبک و مدل کفش‌های مردانه اشاره می‌کنیم.

 

 

کفش کلاسیک

دو سبک اساسی برای کفش کلاسیک مردانه وجود دارد. یکی آکسفورد و دیگری دربی، این دو مدل کفش شباهت زیادی به هم دارند. کفش آکسفورد نسبت به دربی رسمی‌تر است. معمولاً کفش کلاسیک در مواقعی که می‌خواهید یک پوشش کلاسیک یا رسمی داشته باشید بسیار مناسب است. و همچنین در زمان مصاحبه کاری، پوشیدن این کفش بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
پوشیدن این کفش با لباس‌های نه چندان رسمی مثل کت اسپرت و شلوار جین تیره نیز توصیه می‌شود. ولی در اغلب اوقات با کت و شلوار رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

کفش آکسفورد
کفش آکسفورد
کفش دربی
کفش دربی

 

 

کفش هشترک

کفش هشترک یا brogue یکی از انواع مدل‌های کفش مردانه است. که دارای سوراخ‌های ریز و طرح‌های کوچکی است که معمولاً به شکل بال یا برگ در پنجه کفش بکار رفته است. این کفش نیز برای لباس رسمی مناسب است. اگر طرح‌های روی این مدل کفش بیش از اندازه باشد کمتر حالت رسمی به خود می‌گیرد.
کفش هشترک با شلوار جین و لباس‌های تیره و کت و شلوار مناسب است و به تیپ شما شخصیت می‌دهد. 

 

کفش هشترک
کفش هشترک

 

 

کفش لوفر

لوفرها که معمولاً به آن‌ها کالج نیز گفته می‌شود دارای طرح‌های ساده‌ای هستند. این سبک کفش از جانب رسمی پوش‌ها و غیر رسمی پوش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترکیب راحت و شیک و بدون بند بودن آن از ویژگی‌های لوفر‌ها می‌باشد. این مدل کفش از چرم ساخته می‌شود و مقاومت بالایی نیز دارد.
کفش لوفر با شلوار جین، شلوار کتان، کت و شلوار اسپرت مناسب خواهد بود.

 

کفش لوفر
کفش لوفر

 

 

کفش کژوال

این نوع کفش در بین کفش‌های رسمی و اسپرت قرار می‌گیرد و به آن اسپرت کلاسیک نیز گفته می‎‌شود.  اغلب افرادی که از این مدل کفش استفاده می‌کنند نه می‌خواهند بیش از حد رسمی باشند و نه به دنبال تیپ خیلی راحت و ورزشی هستند.

 

کفش کژوال
کفش کژوال

 

 

کفش کتانی یا اسنیکر (all star)

نوعی کفش از جنس کتان با کف تخت و با ساق کوتاه یا بلند است. کفش کتانی (اسنیکر) کاملاً متفاوت از کفش اسپرت می‌باشد ولی اکثراً هردوی آن‌ها را در یک دسته قرار می‌دهند. این مدل کفش بسیار راحت است و با انواع تیپ‌های اسپرت و راحت می‌توان استفاده کرد.

 

کفش کتانی
کفش کتانی

 

 

کفش ورزشی

کفش ورزشی یا اسپرت به گونه‌ای ساخته می‌شوند که امکان فعالیت بدنی و انجام ورزش‌های مختلف را فراهم کند. این نوع کفش معمولاً با تیپ ورزشی و اسپرت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

کفش ورزشی
کفش ورزشی

 

 

بوت‌

بوت‌ها از جمله کفش‌هایی هستند که هم در موقعیت رسمی و هم غیر رسمی می‌توان از آن استفاده کرد. اگر از این نوع کفش به طور اصولی استفاده نکنید می‌تواند تیپ شما را بهم بریزد. پس از این نوع کفش بسته به نوع پوشش میتوان هم با تیپ رسمی و هم غیر رسمی استفاده کرد. بوت‌های مردانه انواع مختلفی دارند از جمله بوت چلسی، بوت مردانه غیر رسمی، بوت کوهنوردی، بوت رسمی، پوتین و… .

 

بوت
بوت

 

 

آنچه گفته شد چند نمونه از انواع مدل کفش‌هایی بود که بهتر است هر مردی داشته باشد و با توجه به نیاز خود از آن استفاده کند. در مطالب بعدی به انواع مدل کفش‌های زنانه خواهیم پرداخت.


شيما صلواتي فرد

 

 

 

 

 

 


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

 • محسن شیروانی
 • مریم جهانبخش
 • avatar
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

One thought on “کفش‌هایی که بهتر است هر مردی داشته باشد”

 1. مطلب بسیار خوب و بجایی بود ممنون

  No votes yet.
  Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *