انواع مدل شلوار زنانه و دخترانه

6+

 مدل شلوار و انواع آن:

یکی دیگر از مهم‌ترین انتخاب خانم‌ها در پوشش خود، مدل شلوار است. جنس و نوع پارچه شلوار به انتخاب هر فرد بستگی دارد‌. شلوارهایی که افراد برای مکان‌های رسمی انتخاب می‌کنند بهتر است حالت رسمی داشته باشند. شلوار جین یا لی و شلوارهای کتان زنانه برای مکان‌های رسمی مناسب نیستند. پارچه هایی که برای شلوار زنانه به کار می‌برند باید کمی انعطاف و کشسان داشته باشد زیرا از پارچه‌های کم راسته و خشک برای مدل شلوار زنانه استفاده می‌کنند. از انواع پارچه شلواری کشی که شامل بنگال، طرح‌ لی، پودکش یا تارکش استفاده می‌ شود جدیدترین نمونه آن پارچه طرح لی‌کشی است که برای شلوار ساپورتی زنانه می‌توان استفاده کرد.

 

شلوار

در انواع شلوار زنانه داشتن چند مدل شلوار، در نوع پوشش خانم‌ها لازم و ضروری است. شلوار‌های کتانی برای ظاهر نیمه رسمی و فصل پاییز می‌باشد. شلوارهای مجلسی از پارچه‌های کرپ یا ساتن تهیه می‌شوند و برای مهمانی‌های رسمی مناسب هستند. شلوار اسلش برای یک تیپ اسپرت است. اغلب خانم‌ها از شلوار مشکی ساده استفاده می‌کنند.

 

مدل شلوار

 

شلوار پارچه‌ای

شلوارهای دست دوز پارچه‌ای زنانه در بین خانم‌ها پر کاربردترین شلوارهاست. شلوارهای پارچه‌ای راسته برای محل کار مناسب می‌باشد. شلوارهای چین دار برای نوع پوشش ساده، و شلوارهای کشباف نرم برای افراد مدرن مناسب است. این شلوارها را با بلوز و پیراهن‌های چین دار یا رنگی می‌پوشند تا تأثیر شلوار بیشتر شود. نقش‌های هندسی بر روی شلوار‌های پارچه‌ای زنانه، ظاهری متفاوت و خاص دارند.  شلوارهای پارچه‌ای با فرم آزاد و چین دار، شلوارهای پارچه‌ای راسته یا با فرم نیمه جذب مناسب هستند. بهتر است همیشه انتخابتان را به لباس های مشکی محدود نکنید، رنگ شلوار را می‌توان با رنگ لباس‌های خود انتخاب کنید.
 
 
مدل شلوار
 

شلوار کتان

 شلوار کتان به دلیل راحتی و طراحی خاص نیمه رسمی، از کاربردی‌ترین مدل‌های شلوار است. انواع پارچه کتان شامل پارچه کتان کاغذی (لینن)، پارچه کتان پشت مشکی، پارچه کتان پنبه‌ای، پارچه کتان‌ لی، پارچه کتان‌ کش، پارچه کتان معمولی، پارچه کتان سنگین. این پارچه‌های کتان برای تولید و دوخت شلوار مناسب خواهد بود زیرا جنس کاغذی این پارچه‌ها نازک‌ترین ضخامت را دارد. پارچه کتان‌کش برای خانم‌ها بهترین نوع پارچه است. پارچه کتان‌کش سبب می شود تا شلواری که تولید شده تن‌خور راحتی دارد. یکی از بهترین انتخاب‌ها در فصل تابستان پارچه لینن است که هم خنک و هم سبک است ولی عیب پارچه لینن این است که به راحتی چروک می شود. پارچه لینن از الیاف کتان تولید می شود. پارچه‌های کتان و پلی‌استر جزو نخ های اولیه جهت تولید پارچه کتان شلواری باشند. معمولا شلوارهای کتانی در فصل های بهار و تابستان، مدل کاغذی آن را می‌پوشند.

 

مدل شلوار

 

شلوار جین

در انتخاب انواع شلوار لی باید نکاتی همانند رنگ، فرم، اندازه فاق و در آخر طرح آن را در نظر داشته باشید. شلوارهای جین بسیار گسترده‌اند. انتخاب آن‌ها به سلیقه شخصی و به فرم بدن شما بستگی دارد. شلوارهای جین می‌توانند جذب، راسته یا گشاد باشند، فاق آن‌ها بلند یا کوتاه باشد و استایل‌های مختلفی دارند. نکته مهم این‌ است که هرگز نباید یک شلوار جین بسیار تنگ انتخاب کنید یا سراغ فاق‌های خیلی کوتاه بروید. شلوار جین از شلوارهای رسمی نمی‌باشد.

 

مدل شلوار

 

 

 

 

 

6+
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *